Lista e produkteve sipas markës Jean Paul Gaultier

Jean Paul Gaultier

Jean Paul Gaultier (Popei) EDT

6 715 ,- Lekë

Le Male Popeye Eau Fraiche by Jean Paul Gaultier is a fragrance with a high aromatic content.

The top notes are those of mint, aldehydes and nerol.

Middle shades are those of mind, ambroxan, and woody shades.

Base notes are vanilla, tonka bean and sandalwood.

Jean Paul Gaultier

Jean Paul Gaultier Classique EDT

5 865 ,- Lekë

I mbushur me ëmbëlsi, ju zgjon shqisat.

Dhe jo vetëm tuajat, imagjinoni që njerëzit mund t'ju njohin edhe me sytë mbyllur.

Fillimisht quhej JPGaultier EDP dhe u prodhua si EDP, tani quhet Classique dhe vjen si EDP dhe EDT.

Me notat e sipërme, aroma delikate e trëndafilit theksohet me anise të freskët.

Notat e mesme kombinojnë ëmbëlsinë e luleve të portokallit dhe xhenxhefilit, një afrodiziak i fuqishëm.

Vanilja dhe qelibar sensual përqafohen në fund.

E guximshme dhe e ëmbël, zgjon ndjenjat tuaja.  

Jean Paul Gaultier

Jean Paul Gaultier Classique Essence de Parfum EDP

10 115 ,- Lekë

Classique Essence de Parfum fillon me një notë të freskët pikante të xhenxhefilit.
Zemra e jasemines Sambac dhe luleve të portokallit është vendosur mbi një bazë të zjarrtë prej druri të çmuar, vanilje dhe krem ​​chantilly.
Shishja e qelqit e parfumit përmban gjoks të reduktuar dhe ije më të theksuara në krahasim me origjinalin.

Jean Paul Gaultier

Jean Paul Gaultier Kokorico EDT

5 865 ,- Lekë

Kokoriko nga Jean Paul Gaultier është një aromë aromatike druri.

Notat e sipërme të kësaj parfume i përkasin aromave të gjetheve të fikut, notat e mesme janë ato të kakaos dhe paçulit, ndërsa notat bazë janë ato të kedrit të Virxhinias dhe vetiverit.

Njëra tregon aroma mashkullore.

Kokorico është një aromë e krijuar si një afrodiziak i fuqishëm dhe shpërthyes.

Kjo është një përbërje që transmeton energji, stimulon ndjesi të këndshme dhe ekzagjeron karakterin dhe forcën mashkullore.

Jean Paul Gaultier

Jean Paul Gaultier Le Beau EDT

11 815 ,- Lekë

Le Beau nga Jean Paul Gaultier është një parfum i nderuar i fasules tonka, druri i kokosit, i kombinuar me nota të freskëta të bergamotit. Një aromë e freskët, për meshkujt që priren të kërkojnë më të mirën tek vetja dhe të bëjnë të tjerët të ndihen mirë.

Jean Paul Gaultier

Jean Paul Gaultier Le Male EDT

5 865 ,- Lekë

Le Male nga Jean Paul Gaultier është një aromë qelibar me shumë përbërës.

Notat e sipërme të këtij parfumi janë ato të livandës, nenexhikut, kardamomit, bergamotit dhe artemisias, notat e mesme janë ato të kanellës, luleve.

portokalli dhe kopër persian, notat bazë janë vanilje, fasule tonka, qelibar, dru sandali dhe kedri.

Jean Paul Gaultier

Jean Paul Gaultier Le Male Intense Essence de Parfum

9 265 ,- Lekë

Le Male Essence de Parfum nga Jean Paul Gaultier është një aromë me qelibar dhe lule aromatike për meshkuj.

Notat e sipërme janë ato të bergamotit, kardamomit, piperit dhe artemisias.

Notat e mesme janë ato prej lëkure, livando, kanellë dhe dru sandali.

Notat bazë janë vanilja, kumarina, kedri, vetiveri, paçuli, qelibar, myshku dhe kostusi.

Jean Paul Gaultier

Jean Paul Gaultier Madame EDT

8 925 ,- Lekë

Ma Dame nga shtëpia e modës Jean Paul Gaultier është një aromë me lule shumë femërore.

Ky kompleks aromash është një përzierje e erëzave të freskëta, vaniljes dhe drurëve aromatikë.

Rekomandohet të vishni në çdo kohë të ditës.