Kozmetikë

The Ordinary

Azelaic Acid Suspension 10%

2 401 ,- Lekë

Acidi azelaik është një nga acidet direkte dhe formulimi i The Ordinary vjen me një përqendrim 10%.

✅ Ndihmon lëkurën të rikuperohet më shpejt dhe në këtë mënyrë redukton formimin e puçrrave dhe pikave të zeza

✅ Ndihmon në eliminimin e baktereve që shkaktojnë aknet dhe rosacea

✅ Ndihmon në zbehjen e njollave të lëna nga puçrrat

Rekomandohet ta përdorni në mëngjes dhe/ose në darkë si trajtim pikash, domethënë në zonat ku keni probleme sepse ka tendencë të thajë shumë lëkurën.

Shoqërojeni me më shumë hidratim dhe shumë krem ​​kundër diellit sepse një acid i drejtpërdrejtë e bën lëkurën shumë të ndjeshme ndaj rrezeve.

SkinCeuticals

Skinceuticals Eye Balm

7 565 ,- Lekë

Projektuar për të përmirësuar pamjen e dëmtimit të lidhur me moshën rreth zonës së syve si linjat e imëta, rrudhat dhe dobësia
Rivendos lipidet thelbësore për të ndihmuar në ushqimin e lëkurës së thatë dhe delikate.
Ndihmon në lehtësimin e shfaqjes së fryrjes nën sy.
Qetëson lëkurën.
Formuluar për lëkurë të thatë dhe të pjekur.

SkinCeuticals

Skinceuticals Serum 10

9 265 ,- Lekë

Neutralizon radikalet e lira të dëmshme të shkaktuara nga agresorët mjedisorë.
Redukton shfaqjen e linjave të holla dhe rrudhave dhe ndihmon në rikthimin e lëkurës me pamje të shëndetshme.
Pa paraben, parfum, alkool dhe ngjyra.
Ideale si një serum antioksidant hyrës për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme.

SkinCeuticals

Skinceuticals A.G.E Interrupter

16 915 ,- Lekë

Redukton pamjen e gërvishtjes dhe hollimit të lëkurës.
Përmirëson dukshëm pamjen e linjave të holla, rrudhave dhe strukturës së lëkurës.
Rivendos ujin dhe lëndët ushqyese për të përmirësuar pamjen e qëndrueshmërisë së lëkurës.
Rehaton lëkurën e thatë dhe të plakur.
Pa alkool, dhe pa ngjyra.

SkinCeuticals

Skinceuticals Clarifying Clay Masque

5 865 ,- Lekë

Një përzierje e acidit hidroksi eksfolon butësisht qelizat e vdekura të lëkurës.
Argjila natyrore e tokës, kaolinë dhe bentonit, dekongjesojnë poret, heqin papastërtitë dhe ndihmojnë në largimin e vajrave të tepërta.
Aloe dhe kamomili qetësojnë dhe qetësojnë lëkurën.

The Ordinary

Lactic Acid 10% + HA

2 265 ,- Lekë

Acidi laktik është një eksfoliant i butë që është pjesë e grupit AHA

Pse të përdorni acid laktik? Sepsis:

✅ Mbron lëkurën nga qelizat e vdekura,

✅ Rigjeneron lëkurën,

✅ Poret mbrojtëse,

✅ Unifikon lëkurën,

✅ Zbeh rrudhat e imëta

✅ Përmban speca Tasmanian e cila njihet për qetësimin e prekjeve dhe acarimit

✅ Është gjithashtu i formuluar me acid hialuronik, i cili e bën atë shumë hidratues

✅ Përdoret fillimisht dy herë në javë në rutinën e natës

SkinCeuticals

Skinceuticals Glycolic 10 Renew Ovnight Cream

8 415 ,- Lekë

Përmban një vlerë të acidit të lirë prej 10% acid glikolik për të nxitur qarkullimin qelizor.
36% përmirësim mesatar në lëkurë me shkëlqim.
Pa ngjyra dhe parfum.
I testuar i tolerueshëm për përdorim gjatë natës.
Plotësues ideal i peeling-ut kimik për të para-kushtëzuar lëkurën dhe për të zgjeruar rezultatet; gjithmonë konsultohuni me një mjek për rekomandimet individuale të regjimit.

SkinCeuticals

Skinceuticals H.A Intensifier

10 115 ,- Lekë

Përforcon nivelet e acidit hialuronik të lëkurës me 30%.
Zvogëlon pamjen e këmbëve të sorrës, palosjet nasolabiale (kllapa rreth gojës ose linjat e të qeshurit) dhe linjat e marionetës (vijat nga qoshet e gojës. deri në mjekër) për lëkurë më të lëmuar dhe më të fortë.
Ofron hidratim afatgjatë për të përmirësuar dukshëm strukturën e lëkurës.
Formati unik i teksturës serum-xhel krijon një kanavacë të lëmuar në lëkurë.
Pa parabenë dhe ngjyra, ideale për të gjitha llojet e lëkurës.
Mund të përdoret si kujdes në shtëpi pas mbushësve të lëkurës; gjithmonë konsultohuni me një mjek për rekomandimet individuale të regjimit.

SkinCeuticals

Skinceuticals Gentle Cleanser Gel

4 165 ,- Lekë

Zbut lëkurën ndërsa pastron dhe heq mbetjet sipërfaqësore.
Heq grimin e syve dhe fytyrës që përdoret gjatë.
Formulë jo komedogjene ideale për përdorim të përditshëm.
Pa paraben, sulfate, sapun, sintetikë pa parfum, ngjyra dhe alkool.
I përshtatshëm për lëkurë të thatë, normale, të ndjeshme, reaktive ose pas procedurës.
Plotësues ideal i trajtimit në zyrë si pëlhurat kimike, drita intensive pulsuese, lazeri jo-ablativ, mikrodermabrasioni, mikrogjilpëra dhe injeksionet.

The Ordinary

Ascorbic Acid 8% + Alpha Arbutin 2%

3 332 ,- Lekë

✅ Kjo formulë kombinon dy nga përbërësit më të fuqishëm zbardhues në kujdesin e lëkurës: vitaminën C të pastër dhe alfa arbutinën.

✅ Vitamina C është një antioksidant shumë efektiv që zbardh tonin e lëkurës, puçrrat ose shenjat e diellit dhe redukton shenjat e plakjes.

✅ Alpha Arbutin është një përbërës që zvogëlon zonat e errëta dhe uniformon tonin e lëkurës

✅ Ky serum është pa vaj, megjithëse mund të ndihet paksa i yndyrshëm pas aplikimit

✅ Përdoret në rutinën e mëngjesit dhe/ose darkës, pa neglizhuar kremin kundër diellit

The Ordinary

100% L-Ascorbic Acid Powder

1 934 ,- Lekë

✅ Vitamina C është një antioksidant shumë efektiv që zbardh çehren dhe shfaqjen e shenjave të plakjes

✅ Kjo formulë aktivizon Acidin L-Askorbik në formë pluhuri, i cili mund të përzihet me trajtime të tjera (përveç Niacinamidit dhe EUK 134)

Nuk ka asnjë efekt të dukshëm:

✅ Përshtatja e tonit të lëkurës

✅ Zbardhon zonat e errëta, shenjat

✅ Hedhje në lëkurë

✅ Shenjat e plakjes

✅ Përdorimi: Përzieni një sasi të vogël pluhuri askorbik me trajtime të tjera në dorë dhe më pas aplikojeni në lëkurë, në mëngjes ose në mbrëmje.

✅ Shmangni zonën e syve

✅ Mund të keni ndjesi shpimi gjilpërash në lëkurë pas aplikimit