Kryefaqja

Salvatore Ferragamo

Salvatore Ferragamo Incanto EDP

6 715 ,- Lekë

Parfum glamuroz dhe joshës për femra nga brendi Salvatore Ferragamo.

Kjo është një fragrancë lule-drurë me aromën e nëntoneve të frutave.

Incanto hapet me pjeshkë, kumbull dhe piper xhamajkan, pastaj vazhdon me lule jasemin, bozhure, zambak, hibiskus dhe fara ambrose, dhe në fund përfundon me një përzierje qelibar, dru sandali dhe myshk të bardhë.

Jean Paul Gaultier

Jean Paul Gaultier (Popei) EDT

6 715 ,- Lekë

Le Male Popeye Eau Fraiche by Jean Paul Gaultier is a fragrance with a high aromatic content.

The top notes are those of mint, aldehydes and nerol.

Middle shades are those of mind, ambroxan, and woody shades.

Base notes are vanilla, tonka bean and sandalwood.

Versace

Versace Eros Pour Femme EDP

11 815 ,- Lekë

Eros Pour Femme nga Versace është një aromë lulesh me myshk druri për femra. Eros Pour Femme u lançua në vitin 2014. Eros Pour Femme u krijua nga Alberto Morillas, Olivier Cresp dhe Nathalie Lorson. Notat kryesore janë limoni sicilian, shegë dhe bergamot kalabrezi; notat e mesme janë Lulja e Limonit, Jasemini Sambac, Jasemini dhe Bozhure; Notat bazë janë Musk, Ambroxan, Nota Woodsy dhe Druri i Sandalit.

Ralph Lauren

Ralph Lauren Red EDT

8 075 ,- Lekë

Ralph Lauren Polo Red është aromë për meshkuj që duan të tregojnë stilin dhe pasionin e tyre pa hezitim.

Përbërja unike është e pasur me erëza me një sasi pikante.

Në fillim ndjehen tonet me grejpfrut, boronicë, limon.

Brendësia përmban shafran, ndërsa në fund ndjehen tonet me qelibar, tonet drurore dhe kafe.

Jean Paul Gaultier

Jean Paul Gaultier Scandal a Paris EDT

7 565 ,- Lekë

Scandal a Paris EDT është një parfum i ëmbël me lule për femra.

Kjo është një aromë e re.

Me notat e sipërme të dardhës, notat e mesme të jaseminit dhe notat bazë të mjaltit.

Një aromë femërore, larg klisheve.

Paco Rabanne

Paco Rabanne Pure XS for her EDP

6 715 ,- Lekë

Parfumi i ri femëror nga Paco Rabanne i mishëruar nga spektakli Emily Ratajkowski.

Ju gjithashtu keni gjithçka për veten tuaj. Joshje dhe mosrespektim.

Një bukuri e paturpshme. Kthesat bëhen të zbehta nga zilia.

Më mirë akoma... një talent i egër për të tërhequr vëmendjen.

Dhe mendime obsesive. Parfumi Pure XS magjeps dhe mbush shqisat.

Aromë lule ylang me instinkt mishor.

Një shpërthim kokoshkash.

Teprica në gjendje të pastër.

Lalique

Lalique Encre Noir Sport EDT

6 715 ,- Lekë

Lalique Encre Noire është një aromë e sofistikuar dhe mashkullore që ka një personalitet më vete. Kjo shishe nxjerr një estetikë misterioze dhe luksoze që shfaq një tërheqje të sofistikuar mashkullore, ku aroma e saj mahnitëse mund t'i terheqë të gjitha vëmëndjet.

Calvin Klein

Ck Euphoria Deep EDP

9 265 ,- Lekë

Fillimi i ri përfshin molekulën cascalone, gjethe mandarine dhe piper të bardhë.
Trëndafili, lloji që quhet trëndafili "magjik i zi", rregullon përbërjen në kombinim me bozhuren e bardhë dhe bazën chipre të patchoulit dhe myshkut.

Juliette Has A Gun

Juliette Has A Gun Midnight Oud EDP

11 815 ,- Lekë

Aroma e re Midnight Oud u frymëzua nga notat orientale, duke përfshirë akordet e trëndafilit maroken, udit, qelibarit, disa llojeve të myshkut, shafranit, barbarozës dhe vajit të patchoulit.
Trëndafili është padyshim një simbol i zakonshëm i të gjithë linjës së kamares dhe këtë herë kombinohet me takt të veçantë, mistik Oud në një mënyrë të mrekullueshme.

Armani

Armani Code Femme EDP

12 325 ,- Lekë

Kapni intimitetin dhe eksitimim e një takimi të ri të paharrueshëm me ARMANI CODE. 

Parfumi i luleve hapet me një aromë sensuale të luleve të portokallit të ndërthurura me aroma të freskëta të xhenxhefilëve që i japin mundësi një përkëdheljeje të një dru sandali me mjaltë .

Armani

Armani Si Fiori EDP

11 475 ,- Lekë

Parfum unik nga marka italiane Armani i dizajnuar posaçërisht për të theksuar sharmin natyral të femrave & për t'i ndihmuar ato të ndjehen joshëse.

Ka një aromë të këndshme falë përbërësve si: neroli, mandarina, patchouli, trëndafili, vanilja dhe myshku i bardhë.

Ngjallni ndjenja të pa përjetuara më parë me parfumin ideal.

Lacoste

Lacoste Femme For Her EDP

6 715 ,- Lekë

Aroma është, si dhe e gjithë marka, shumë komode, natyrale elegante dhe sportive. Catharine Hurley po ecën mbi tavolinë - kjo reklamë e njohur ndoshta nga të gjithë simbolizon bukurinë spontane, lehtësinë dhe lirinë e aromës dhe gruas që e vesh atë. Notat e sipërme janë aromë dhe freesia vjollcë. Zemra prezanton heliotropin dhe jaseminin në një aleancë me lule hibiskusi dhe trëndafil bullgar. Baza sjell kedrin Himalayan, akordin e lëkurës së ngrohtë të gruas, sandale dhe temjan.