Kryefaqja

Montale

Montale Tester White Aoud EDP

10 625 ,- Lekë

Kjo është aroma më delikate dhe delikate që mund të shohim nga oud.
Hapja e thatë pluhur dhe pak medicinale e oud çon në një zemër të butë me lule dhe pikante të ngrohtë.
Nota e rehatshme fundore përfshin temjan, sandale, qelibar dhe vanilje të ëmbël, e cila i jep ngrohtësinë e saj kremoze përbërjes, por nuk e përjashton kompleksitetin e rafinuar të oud.

Valentino

Valentino Blush EDP

6 715 ,- Lekë

Shtëpia e Valentino lançon Valentina Blush në maj 2017, aromën e re nga koleksioni Valentina.
Përbërja fillon me nota "të buta por të mprehta" të qershisë Morello dhe piperit rozë.
Lulja e portokallit shfaqet në zemër, e vendosur mbi bazën e ëmbël të pralinës.

Versace

Versace Versus EDT

6 715 ,- Lekë

Shënimet kryesore janë kumquat, amalfi lemon dhe star apple; notat e mesme janë lule portokalli afrikane, tinktura e trëndafilit dhe stephanotis; notat

bazë janë myshk, ambrette (musk mallow) dhe patchouli.

.

Bvlgari

Bvlgari Aqva Pour Homme EDT

6 715 ,- Lekë

Aqva Pour Homme me nota qelibar dhe deti për meshkuj.

Në fillim ndihet aroma e limonit sicilian, bergamotit, sherebelës, qelibarit dhe mollës, ndërsa në sfond duket edhe aroma e këndshme e paçulit dhe sandaleve prej druri dhe e gjithë kjo në një shishe blu me kapak argjendi për t'u mbajtur mend. finesë vezulluese e detit.

Burberry

Burberry Brit For Women EDP

4 675 ,- Lekë

Ajo hapet me nota të freskëta të limonit jeshil, dardhës dhe bajames së bardhë.
Zemra lulëzon me bozhure të bardhë.
Tharja është shumë e shijshme me akorde vanilje, qelibar, sofër dhe balsamike të fasules tonka.

SkinCeuticals

Skinceuticals Advanced Brightening UV Defense SPF 50

5 865 ,- Lekë

Hidratoni dhe mbroni lëkurën tuaj me hidratuesin e avancuar të mbrojtjes UV të ndriçimit SkinCeuticals SPF50.

Kremi me veprim të dyfishtë ndihmon në ruajtjen e një çehre me pamje rinore, duke luftuar efektet e ekspozimit ndaj ultravjollcës.

Formula e lehtë ofron spektër të gjerë, mbrojtje të lartë SPF50 për të ndihmuar në reduktimin e shenjave të dukshme të plakjes.

Kremi gjithashtu ndihmon në zvogëlimin e shfaqjes së çngjyrosjes dhe njollave të moshës, duke promovuar një çehre më të njëtrajtshme.

1% Acidi Tranexamic dhe 2% Niacinamide ndihmojnë në njëtrajtimin dhe balancimin e lëkurës, duke luftuar shenjat ekzistuese të plakjes ose dëmtimin nga dielli, ndërsa filtrat UV ndihmojnë në parandalimin e dëmtimit të mëtejshëm.

Montale

Montale Arabians Tonka EDP

11 815 ,- Lekë

Notat kryesore janë shafrani dhe bergamoti; notat e mesme janë agarwood (Oud) dhe trëndafili bullgar; notat bazë janë kallami i sheqerit, fasulja tonka, qelibar, myshku i bardhë dhe myshqet e lisit.

Elizabeth Arden

Elizabeth Arden Green Tea Lavender EDT

4 675 ,- Lekë

Green Tea Lavender është një aromë lule-fruta për femra nga marka Elizabeth Arden.

Kjo aromë e freskët hapet me notat e limonit të kombinuara me mandarinë, kamomil dhe nenexhik.

Në zemër gjejmë livandon e cila së bashku me çaj jeshil dhe magnolia krijojnë një harmoni joshëse, kurse baza e ngrohtë është zhytur në qelibar dhe

myshk. 

Tom Ford

Tom Ford Noir Pour Femme EDP

12 325 ,- Lekë

Notat kryesore janë xhenxhefili, portokalli i hidhur, portokalli mandarin dhe bergamoti; notat e mesme janë kulfi, trëndafili, lulja e portokallisë dhe jasemini; notat bazë janë vanilje, qelibar, dru sandali dhe mastikë ose thjerrëza.

Mancera

Mancera Aoud Café EDP

11 815 ,- Lekë

E pasur, por jo e ëmbël apo e rëndë, Aoud Café është një ud i rafinuar. Sekreti i saj? Një nga kafetë më komplekse dhe të pasura…

Amouage

Amouage Dia For Her EDP

27 115 ,- Lekë

Nota e sipërme përfshin fikun, ciklamenin, bergamotin, tarragonin, sherebelën dhe gjethet e manushaqes. Zemra është e luleve të çmuara dhe të freskëta: lule pjeshke, vaj trëndafili, lule portokalli, bozhure dhe bozhure. Druri i thatë është oriental dhe i pasur me drurë, përbëhet nga myshku i bardhë, temjani misterioz, vanilje, heliotrope, dru kedri, dru sandali dhe druri guaiac.