Parfume Meshkuj

DKNY

DKNY Be Delicious Men EDC

8 075 ,- Lekë

DKNY Be Delicious Men nga Donna Karan është një aromë e jashtëzakonshme dhe e freskët, pjesë e familjes aromatike të aromave drunore.

Notat kryesore të DKNY Be Delicious Men përfshijnë aroma të freskëta dhe të lëngshme të grejpfrutit dhe mollës jeshile, duke çuar në një zemër të butë jasemini, kokrra dëllinjë dhe nota deti.

Baza e parezistueshme formohet nga një kombinim i mahnitshëm i kokrrave të kafesë, patchoulit dhe aromave të forta të notave të drurit.

Bvlgari

Bvlgari Man Wood Essence EDP

7 565 ,- Lekë

Me Bvlgari Man Wood Essence, Bvlgari nderon natyrën universale të drurit.

Aroma përbëhet nga materiale dhe përbërës jetikë që rilidhin njeriun urban me natyrën, duke pulsuar me fuqinë energjike të elementeve të saj prej druri.

Formuluar me akorde italiane të agrumeve gjallëruese dhe rrëshirës së drurit të selvisë dhe vetiverit të zgjedhur nga peizazhi që përfaqëson.

Versace

Versace Pour Homme EDT

9 265 ,- Lekë

Versace Pour Homme është aromë magjepsëse e projektuar për meshkuj.

Aroma hapet me tone bergamot, nerol, limon, petale dhe lule të portokallit të hidhur.

Brendësia përmban barbarize dhe zymbyl të kaltër, ndërsa n përfundim ndjehen tonet me dru agar, kedri, qelibar, fara tonka dhe myshk.

Bvlgari

Bvlgari Aqva Marine Pour Homme EDT

6 715 ,- Lekë

Aromë e freskët agrume për meshkuj, nga marka e njohur Bvlgari.

Hapet me neroli dhe grejpfrut, më pas vazhdon me alga deti Posidonia, trëndafili brenda dhe përfundon me një bazë të përzier me dru kedri të bardhë.

Hugo Boss

Hugo Boss Bottled Unlimited EDT

6 715 ,- Lekë

Boss Bottled Unlimited shpallet si aroma e freskisë gjallëruese, energjisë së qëndrueshme dhe mashkullorisë aromatike.
Ofron një nxitje energjie motivuese me një përzierje freskie gjallëruese.
Përzierja aromatike e mentes freskuese, agrumeve me gjelbërim të përhershëm si grejpfruti, ananasi me fruta, kanella, trëndafili, druri mashkullor i sandalit, labdanumi dhe myshku bazohet në një notë të ftohtë të sipërme të gjetheve të ftohta vjollce, duke e bërë këtë aromë mashkullore për meshkujt e orientuar drejt qëllimit dhe me vetëbesim.

Lacoste

Lacoste Essential Sport EDT

7 565 ,- Lekë

Lacoste Essential Sport është një aromë moderne, sportive për meshkuj e prezantuar në vitin 2009.
Aroma përfshin arrëmyshk, qelibar, patchouli, portokall mandarinë, dëllinjë, grejpfrut rozë, bergamot, myshk të bardhë dhe barbarozë.

Paco Rabanne

Paco Rabanne Phantom EDT

12 325 ,- Lekë

Phantom nga Paco Rabanne është një aromë aromatike prej druri për meshkuj. Kjo është një aromë e re. Phantom u lançua në vitin 2021. Phantom u krijua nga Anne Flipo, Dominique Ropion, Loc Dong dhe Juliette Karagueuzoglou. Notat kryesore janë livando, lëvore limoni dhe limoni amalfi; notat e mesme janë livando, mollë, tymi, nota tokësore dhe paçuli; notat bazë janë Vanilja, Livando dhe Vetiver.

Bvlgari

Bvlgari Aqva Pour Homme EDT

6 715 ,- Lekë

Aqva Pour Homme me nota qelibar dhe deti për meshkuj.

Në fillim ndihet aroma e limonit sicilian, bergamotit, sherebelës, qelibarit dhe mollës, ndërsa në sfond duket edhe aroma e këndshme e paçulit dhe sandaleve prej druri dhe e gjithë kjo në një shishe blu me kapak argjendi për t'u mbajtur mend. finesë vezulluese e detit.

Tom Ford

Tom Ford Grey Vetiver EDP

13 175 ,- Lekë

Parfumi u shpall si një me vetiver dominues i shoqëruar me nota të kripura dhe akorde me diell, drunjore.

Ai përmban agrume me shkëlqim, erëza, dru të çmuar dhe vetiver.

Narciso Rodriguez

Narciso Rodriguez For Him EDP

12 665 ,- Lekë

Narciso Rodriguez For Him Intense është një aromë pikante qelibar për meshkuj.

Narciso Rodriguez me këtë aromë solli një përbërje të re dhe të fortë, me një dozë sensualiteti të dhënë nga intensiteti i myshkut si karakteristikë e tij.

Krahas myshkut, notat sensuale shtohen nga petalet e luleve elegante të irisit dhe amëz flirte e këtij parfumi jepet nga farat e piperit rozë.

Carolina Herrera

Carolina Herrera Chic Men EDT

5 865 ,- Lekë

Një burrë i pavarur që përcakton stilin e tij, Chic for Men i përshtatet në mënyrë të përkryer shpirtit krijues; një aromë në të njëjtën kohë sensuale, e pakapshme dhe abstrakte.

Chic for Men është një aromë kontrastesh befasuese, e cila pasqyron njeriun krijues që e vesh atë.

E rafinuar dhe inovative në të njëjtën kohë, aroma hapet me notat e limonit të freskët të freskët dhe bergamotit dhe evoluon në një bazë drunore, orientale.