Parfume Femra

Givenchy

Givenchy Dahlia Noir EDT

11 475 ,- Lekë

Krijuesit e shtëpisë Givenchy i dhanë flakonit të ri nuanca rozë femërore dhe të buta, ndërsa përbërja është ndërtuar si një përzierje lulesh-frute, e mbështetur me akorde të çmuara druri.
Parfumeri i edicionit të ri është Francois Demachy.
Demachy i jep versionit të ri Dahlia Noir Eau de Toilette një fillim me lëng dhe me shkëlqim, në të cilin aromat e freskëta dhe agrume të mandarinës dhe limonit ndërthuren me mjeshtëri me lëkurën e trashë dhe të ëmbël të pjeshkës.
Kjo hapje jashtëzakonisht frutash lë më shumë hapësirë ​​për një buqetë me lule në zemër të parfumit, petalet aromatike të së cilës e bëjnë koktejin rozë flirtues më të gjallë.
Një bazë përfshin nuanca kremoze dhe të buta të drurit të sandalit dhe vaniljes, të shoqëruara me qelibar të ngrohtë dhe kedër.

Jean Paul Gaultier

Jean Paul Gaultier Classique Essence de Parfum EDP

10 115 ,- Lekë

Classique Essence de Parfum fillon me një notë të freskët pikante të xhenxhefilit.
Zemra e jasemines Sambac dhe luleve të portokallit është vendosur mbi një bazë të zjarrtë prej druri të çmuar, vanilje dhe krem ​​chantilly.
Shishja e qelqit e parfumit përmban gjoks të reduktuar dhe ije më të theksuara në krahasim me origjinalin.

Chloé

Chloé Chloé Set EDP

11 815 ,- Lekë

Chloe Eau de Parfum nga Chloé është një aromë me lule për femra. Chloe Eau de Parfum u lançua në vitin 2008. Chloe Eau de Parfum u krijua nga Amandine Clerc-Marie dhe Michel Almairac. Notat kryesore janë bozhure, Litchi dhe Freesia; notat e mesme janë Trëndafili, Zambaku i Luginës dhe Magnolia; notat bazë janë Kedri i Virxhinias dhe Amber.

DKNY

Donna Karan Gold EDP

5 865 ,- Lekë

Aroma është e ndërtuar nga dy elementë kryesorë, të cilët mbajnë një aromë ari: zambak nga Casablanca dhe qelibar.
Zambaku është dehës dhe i shkëlqyeshëm, tërheq dhe josh, ndërsa qelibar është i ngrohtë, si një prekje ari.
Kjo aromë e ndërlikuar dhe e fuqishme, por edhe e butë dhe femërore përfshin notat e mëposhtme: zambak, qelibar, akacie, karafil të bardhë, balsam ari, polen të artë dhe patchouli nga Azia Lindore.

Versace

Versace Eros Pour Femme EDP

11 815 ,- Lekë

Eros Pour Femme nga Versace është një aromë lulesh me myshk druri për femra. Eros Pour Femme u lançua në vitin 2014. Eros Pour Femme u krijua nga Alberto Morillas, Olivier Cresp dhe Nathalie Lorson. Notat kryesore janë limoni sicilian, shegë dhe bergamot kalabrezi; notat e mesme janë Lulja e Limonit, Jasemini Sambac, Jasemini dhe Bozhure; Notat bazë janë Musk, Ambroxan, Nota Woodsy dhe Druri i Sandalit.

Lacoste

Lacoste Femme For Her EDP

6 715 ,- Lekë

Aroma është, si dhe e gjithë marka, shumë komode, natyrale elegante dhe sportive. Catharine Hurley po ecën mbi tavolinë - kjo reklamë e njohur ndoshta nga të gjithë simbolizon bukurinë spontane, lehtësinë dhe lirinë e aromës dhe gruas që e vesh atë. Notat e sipërme janë aromë dhe freesia vjollcë. Zemra prezanton heliotropin dhe jaseminin në një aleancë me lule hibiskusi dhe trëndafil bullgar. Baza sjell kedrin Himalayan, akordin e lëkurës së ngrohtë të gruas, sandale dhe temjan.

Montale

Montale Bengal Oud Tester EDP

10 965 ,- Lekë

Bengal Oud nga Montale është një aromë Woody Floral Musk për femra dhe meshkuj. Bengal Oud u lançua në vitin 2019. Notat kryesore janë Agarwood (Oud), Bergamot dhe Portokalli e hidhur; notat e mesme janë lëkura, trëndafili bullgar, irisi, paçuli dhe jasemini egjiptian; Notat bazë janë Vetiver Haitian, Musk i Bardhë, Druri i Sandalit, Kedri dhe Amberi.

Calvin Klein

Ck In 2 you For Her EDT

5 865 ,- Lekë

E përshkruar si një lule e freskët me një bazë drunore orientale, përbërja hapet me grejpfrut të freskët rozë dhe bergamot me një notë gjethe rrush pa fara të kuqe.
Notat interesante të orkidës së sheqerit dhe kaktusit të bardhë janë në zemër.
Notat bazë janë: qelibar, kedri i kuq dhe vanilje.

Burberry

Burberry Brit Rhythm For Her Floral EDT

4 675 ,- Lekë

Brit Rhythm Floral for Her është një përbërje sensuale me lule e pasuruar me agrume.
Hapet me akorde të freskëta limoni nga Siçilia dhe portokalli.
Notat e zemrës janë tone lulesh të jaseminit egjiptian, lotusit dhe jargavanit.
Druri, qelibar dhe myshku i japin fund përbërjes.

Carolina Herrera

Carolina Herrera 212 Party Fever EDT

8 075 ,- Lekë

Një përzierje sensuale e pijeve alkoolike dhe myshkut të kripur.

Vizualisht kameleonik dhe delikat, efekti i ylbertë i kromit i këtyre shisheve i shndërron ato në objekte të një lloji që marrin frymë risi, por mbi të gjitha, aromën e ndritshme të një nate vere.

Notat e sipërme janë liçi dhe manaferra; notat e mesme janë notat e detit dhe jasemini; notat bazë janë myshku, dru sandali dhe nota druri.