Parfume Femra

Marc Jacobs

Marc Jacobs Daisy For Her EDT

6 715 ,- Lekë

Aroma simpatike Daisy përkëdhel me notat frutash të luleshtrydhes, aromën jeshile intensive të gjethes së vjollcës dhe grejpfrutit të shkëlqyeshëm rozë pikante.
Zemra e saj rreh në një ritëm lulesh, të përbërë nga gardenia e mëndafshtë dhe dehëse, vjollca delikate dhe petale jasemini.
Tharja e butë me pluhur është e përbërë nga drurë të bardhë, vanilje dhe myshk.

Kenzo

Kenzo L´Eau Kenzo Pour Femme EDT

5 865 ,- Lekë

E klasifikuar si lule-ujore, Kenzo është e ndritshme dhe e freskët.
Nenexhiku i mbuluar me brymë jep pastërtinë dhe kompleksitetin e saj, zambak uji zbulon qartësinë e tij.
Nota e piperit rozë e zbukuron përbërjen me karakterin e saj sensual duke ngrohur notat e mëparshme të luleve.

YSL

YSL Black Opium Neon EDP

11 475 ,- Lekë

Notat kryesore janë ;pitahaya, mandarin orange dhe citron; notat e mesme janë lulja e portokallisë, kafeja dhe jasemini sambac; notat bazë janë vanilja dhe musk.

Bvlgari

Bvlgari Splendida Iris D'or EDP

7 565 ,- Lekë

Bvlgari Splendida Iris D'or është një myshk lulesh me tone druri për femra.

Notat e sipërme përbëhen nga bergamot dhe nota jeshile përpara se të zbresin në notat e mesme të mimozës dhe irisit në zemër.

Notat bazë të vetiverit, orrisit, kokrrës tonka, drurit të sandalit dhe gjethes së vjollcës ofrojnë një përfundim të butë.

Sophie Labbe është parfumierja që qëndron pas kësaj arome joshëse me sillim mesatar deri në të rëndë dhe jetëgjatësi që do të qarkullojë rreth jush gjatë gjithë ditës.

Escada

Escada Turquoise Summer EDT

7 225 ,- Lekë

Turquoise Summer është aromë lulesh/frutash, ideal për femra që admirojnë natyrshmërinë.

Kjo fragrancë u inspirua nga vera, pushimet & ditët me diell dhe ka aromë mbresëlënëse falë përbërjes së këndshme nga mjedra, frutat, luleshtrydhet, ananasi, lulet e portokallit, vjollca, pjeshka, myshku, druri sandali dhe vanila.

Ngjallni ndjenja të pa përjetuara më parë me aromën plot energji & argëtim nga marka Escada!

Kenzo

Kenzo Jeu D'Amour Women EDP

11 475 ,- Lekë

Notat kryesore janë shega, mandarina e gjakut dhe çaji; notat e mesme janë tuberoza dhe freskia; notat bazë janë dru sandali dhe misk.

Lacoste

Lacoste Femme For Her EDP

6 715 ,- Lekë

Aroma është, si dhe e gjithë marka, shumë komode, natyrale elegante dhe sportive. Catharine Hurley po ecën mbi tavolinë - kjo reklamë e njohur ndoshta nga të gjithë simbolizon bukurinë spontane, lehtësinë dhe lirinë e aromës dhe gruas që e vesh atë. Notat e sipërme janë aromë dhe freesia vjollcë. Zemra prezanton heliotropin dhe jaseminin në një aleancë me lule hibiskusi dhe trëndafil bullgar. Baza sjell kedrin Himalayan, akordin e lëkurës së ngrohtë të gruas, sandale dhe temjan.

Elizabeth Arden

Elizabeth Arden 5Th Avenue Nyc EDP

7 225 ,- Lekë

5th Avenue NYC Limited Editon nga Elizabeth Arden është një aromë lulesh dhe qelibari për femra.

Shënimet kryesore janë pjeshkë, mollë dhe bergamot; notat e mesme janë bozhure, rrush pa fara i zi, jasemin dhe lule kumbulle; shënimet bazë janë vanilje, fara tonka, myshk, dru sandali dhe qelibar.

Phaedon

Phaedon Sable Et Soleil EDP

9 265 ,- Lekë

Sable & Soleil, e fundit nga linja Phaedon e Pierre Guillaume, është me të vërtetë një lule detare, por me një tërheqje unike të errët dhe të kripur që sjell imazhe të brigjeve të papopulluara dhe limaneve shkëmbore larg rrugës së rrahur.

Sable & Soleil hapet e zymtë, e thatë dhe e kripur, me lule të bardha të buta, por të përzemërta që projektojnë bukurinë, por edhe izolimin.

Ndërsa një përzierje kremoze e qumështit të kokosit dhe drurit të sandalit pohojnë veten e tyre, ju i lejoni vetes relaksimin që vjen duke ditur se jeni i vetmi person për milje përreth, duke shijuar një strehë private ku askush nuk do t'ju gjejë kurrë.

Vanilja e lëmuar, tonka dhe myshku plotësojnë efektin e qetë, ngushëllues, por pak të ashpër, shkëlqyeshëm, por kurrë elegant.

Calvin Klein

Ck Euphoria EDP

5 865 ,- Lekë

Notat kryesore janë shega, hurma dhe akordi jeshil; notat e mesme janë orkide e zezë, lotus dhe champaca; notat bazë janë sofër, qelibar, manushaqe e zezë dhe krem pana.

Phaedon

Phaedon Antigua EDP

9 265 ,- Lekë

Notat kryesore janë guava, grejpfrut, lime, kajsi dhe bergamot; notat e mesme janë gjethe fiku, pjeshkë dhe trëndafil; notat bazë janë myshk lisi, vetiver, myshku, vanilje dhe patchouli.

Gucci

Gucci Guilty Black EDT

8 075 ,- Lekë

Marka e njohur botërore Gucci sjell aromën orientale-lulesh për femra, Black Guilty.

Vjen në një shishe elegante të zezë me detaje joshëse të kuqe që simbolizojnë sensualitet.

Aroma e freskët hapet me aromën e frutave të kuqe dhe piper rozë.

Në brendësi gjejmë një përzierje me vjollcë, zambak uji, mjedër, pjeshkë, kurse në përfundim ndjehet në një kombinim i ngrohtë me qelibar dhe patchoulit.