Lista e produkteve sipas markës Amouage

Amouage

Amouage Bracken For Her EDP

27 115 ,- Lekë

Notat kryesore janë fieri dhe manaferrat e egra; notat e mesme janë kamomili, lëkura, narcisi dhe zambaku; notat bazë janë thupër, vetiver dhe patchouli.

Amouage

Amouage Ciel For Her EDP

27 115 ,- Lekë

Notat e sipërme janë ciklameni, gardenia dhe gjethja e vjollcës; notat e mesme janë zambaku i ujit, jasemini, lulëzimi i pjeshkës dhe trëndafili; notat bazë janë myshku, dru sandali, temjani, kedri dhe qelibar.

Amouage

Amouage Dia For Her EDP

27 115 ,- Lekë

Nota e sipërme përfshin fikun, ciklamenin, bergamotin, tarragonin, sherebelën dhe gjethet e manushaqes. Zemra është e luleve të çmuara dhe të freskëta: lule pjeshke, vaj trëndafili, lule portokalli, bozhure dhe bozhure. Druri i thatë është oriental dhe i pasur me drurë, përbëhet nga myshku i bardhë, temjani misterioz, vanilje, heliotrope, dru kedri, dru sandali dhe druri guaiac.

Amouage

Amouage Fate For Her EDP

27 115 ,- Lekë

Aroma e re për femra Amouage Fate for Women shpallet si shumë pikante dhe me lule. I përket aromave orientale-shipre-florale. Përbërja e tij hapet me bergamot, duke ftohur përzierjen e pasur të erëzave (piper, djegës dhe kanellë) në notat e sipërme. Zemra e përbërjes përfshin një buqetë me lule trëndafili, jasemini dhe daffodil, e rrethuar nga një vello misterioze temjani dhe labdanumi. Baza përfshin një përzierje jashtëzakonisht orientale të vaniljes, patchoulit, temjanit, benzoinës, castoreumit, lëkurës dhe myshkut të lisit.

Amouage

Amouage Gold Women EDP

27 115 ,- Lekë

Notat e sipërme përziejnë trëndafilin e egër, zambakun e luginës dhe temjanin e argjendtë. Notat e zemrës përfshijnë mirrë, ari dhe jasemini. Baza orientale është prej ambergris, civet, myshkut, kedrit dhe drurit të sandalit.

Amouage

Amouage Interlude Man EDP

27 115 ,- Lekë

Interlude Man është një aromë pikante-druri që hapet me vaj bergamot të shijshëm, rigon dhe pimento, duke përjetësuar intervale konflikti të cilat kundërshtohen nga notat aromatike të qelibarit, temjanit, opoponaksit, cistusit dhe mirrës. Notat e përjetshme të lëkurës, tymit të drurit të agarit, patchoulit dhe drurit të sandalit në bazë shtojnë shtresa të qëndrueshme thellësie dhe teksture.

Amouage

Amouage Journey EDP Femmes

27 115 ,- Lekë

Notat kryesore janë osmanthus, kajsi,arrëmyshk,jasemin dhe kardamom; notat e mesme janë mjalti, mimoza, jasemini dhe kedri; notat bazë janë duhani, shafrani, vaji qipriol ose nagarmota, vanila dhe myshku.

Amouage

Amouage Jubilation 25 For Her EDP

27 115 ,- Lekë

Notat kryesore janë ylang-ylang, trëndafili, tarragon dhe limoni; notat e mesme janë temjan, trëndafil, labdan dhe artemisia; notat bazë janë mirrë, amber, vetiver,patchouli dhe musk.

Amouage

Amouage Lilac Love For Her EDP

27 115 ,- Lekë

Notat kryesore janë heliotrope, lilac, gardenia, bozhure, jasemine dhe rose; notat e mesme janë kakao, fasule tonka dhe orris; notat bazë janë vanilje, dru sandali dhe patchouli.

Amouage

Amouage Lyric For Her EDP

27 115 ,- Lekë

Amouage Lyric Woman ofron petale të lulëzimit të përjetshëm të trëndafilit në nuanca të kuqe. Kënga e prezantuar nga kjo aromë fillon me lojën e bergamotit me erëza – xhenxhefil, kanellë dhe shafran në krye. Trëndafili na pret në zemër, ashtu si në versionin për meshkuj. Ajo është e bashkuar nga angjelika dhe mbështetja me lule e jaseminit, ylang-ylang, barbarozës dhe rrënjës së irisit. Notat bazë prezantojnë myshkun e lisit, myshkun sensual, akordet drunore, patchouli, vetiver, dru sandali, fasule tonka dhe temjan.

Amouage

Amouage Myths Women EDP

27 115 ,- Lekë

Notat kryesore janë krizantemë, narcis, gjethe manushaqe dhe labdan; notat e mesme janë karafil, ambergris dhe patchouli; notat bazë janë myshk, lëkura dhe myshku.

Amouage

Amouage Reflection Women EDP

27 115 ,- Lekë

Kjo aromë delikate me lule fillon me nota të freskëta të vjollcës së ujit dhe freezisë vjollce me një nuancë gjethesh tropikale jeshile. Çifti mbretëror: magnolia e shkëlqyer dhe mbreti i joshjes, jasemini lulëzon në zemrën e aromës. Baza është orientale, e ngrohtë dhe fisnike, përbëhet nga kedri, sandale dhe qelibar.