Unisex

Guerlain

Guerlain Cologne DU 68 EDT

11 475 ,- Lekë

Një aromë që është projektuar për t'u shijuar me aplikime liberale, Cologne du 68 është një përzierje aromatike agrumesh, e cila është gjallëruese. Një parfum pa gjini, Cologne du 68 përmban një hapje të mprehtë agrumesh një shpërthim i shijshëm i bergamotit, mandarinës, portokallit petitgrain dhe luleve të portokallit.  Mprehtësia zbutet nga lulet zgjuese duke përfshirë jaseminin, freezinë, frangipane, iris, ylang dhe trëndafil. Është përzier në mënyrë të përpiktë për t'u martuar me aspektet më të mprehta me lulet, në mënyrë që të mbetet me vendosmëri uniseks. Akordet aromatike jeshile me vaj rozmarine dhe sherebelë arrijnë të rrumbullakosin përbërjen, duke e pajisur atë me një atmosferë paksa tokësore, viridecente.

Mancera

Mancera Wild Leather EDP

11 815 ,- Lekë

E fortë, por delikate, seksi por e sofistikuar, Wild Leather është një aromë e krijuar për të kthyer kokën… butësisht. Një aromë e fuqishme dhe karizmatike.

Mancera

Mancera The Aoud EDP

11 815 ,- Lekë

The Aoud nga Mancera është një aromë Amber Woody për femra dhe meshkuj. Aoud u lançua në vitin 2011. Hunda pas kësaj arome është Pierre Montale. Notat kryesore janë karafil, piper i bardhë, kanellë dhe bergamot; notat e mesme janë trëndafili, shafrani dhe barbaroza; notat bazë janë Agarwood (Oud), Lëkurë, Nota Woody, Druri i Sandalit, Kedri dhe Musk i Bardhë.

Mancera

Mancera Cedrat Boise EDP

11 815 ,- Lekë

E gjallë dhe shkëlqyese, Cedrat Boise hapet me nota agrumesh, rrush pa fara të zeza dhe erëza dhe mbështetet në një zemër sensuale të gjetheve të jaseminit dhe paçulit. Silazhi i tij afatgjatë të mahnit me nota druri, vanilje, lëkurë dhe myshk.

Prada

Prada Les Infusions De Vetiver EDP

12 325 ,- Lekë

Infusion De Vetiver është një aromë e këndshme për të gjithë ata/ato që pëlqejnë notat e freskëta.

Ky parfum perfeksionohet nga notat e ëmbla të xhenxhefilit, bergamotit, trëndafilit turk, vetiverit haitian dhe nerolit tunizian.

Ecni në një dhomë dhe lini pas një ere joshëse misteri falë parfumit nga marka e njohur Prada!

Montale

Montale Intense Cherry EDP

11 815 ,- Lekë

Notat kryesore janë vishnja dhe bergamot; notat e mesme janë Jasemini dhe petalet e trëndafilit; notat bazë janë musk, vanilje dhe druri i sandalit.

Mancera

Mancera Roses & Chocolate EDP

11 815 ,- Lekë

Për gustatorët mes hundëve TRENDAJA & ÇOKOLLATA është një kulm: Pas një hapjeje të gazuar, frutash me theks të mandarinës, bergamotit, rrushit të zi dhe pjeshkës, shfaqen dy aktorët kryesorë të parfumit (një buqetë me trëndafila dhe një çokollatë). në skenë me fiq të plotë - shoqëruar me një manushaqe delikate dhe nënvizuar nga nuanca sensuale të kedrit, myshkut të bardhë dhe vaniljes. Përtej çdo dyshimi: një banket për hundët!

Maissa

Maissa Cuir de Marrakech Elixir

8 075 ,- Lekë

Notat kryesore janë bergamot, limoni dhe kumbulla; notat e mesme janë olibanum, benzoin, rozmarina, patchouli, notat e errëta të drurit dhe kanella; notat bazë janë vanilja, fasulja tonka, myshku dhe musk.

Mancera

Mancera Holidays EDP

11 815 ,- Lekë

Një «shipre» e bukur e rifreskuar nga notat e buta detare të ndriçuara nga kokosi dhe vanilja.

Montale

Montale Amber Musk EDP

12 325 ,- Lekë

Amber Musk nga Montale është një aromë qelibar për femra dhe meshkuj. Amber Musk u lançua në vitin 2018.

Montale

Montale Orange Flowers EDP

12 665 ,- Lekë

Notat e sipërme janë mandarin portokalli, erëza dhe limoni; notat e mesme janë lulja e portokallisë, mjalti, jasemini, ylang-ylang dhe patchouli; notat bazë janë vanilje, myshk dushku, myshk i bardhë dhe kedri.