Lista e produkteve sipas markës Tom Ford

Tom Ford

Tom Ford Beau de Jour EDP

19 125 ,- Lekë

Notat kryesore janë ekstrakti i livandës dhe livando; notat e mesme janë rozmarina, myshk dushku, nenexhiku, borziloku dhe barbaroza; notat bazë janë patchouli dhe amber.

Tom Ford

Tom Ford Black Orchid EDP

12 325 ,- Lekë

Notat e sipërme janë jasemini francez, tartufi i zi, ylang-ylang, rrush pa fara e zezë dhe agrume shkumëzuese.

Në zemrën pikante me lule, banon orkideja e zezë e Tom Ford-it, më shumë imagjinare sesa reale, dhe baza kombinon nota druri (patçhouli dhe dru sandali), çokollatë e zezë, temjan, qelibar, vetiver, vanilje dhe balsam.

Orkideja e Zezë është e pasur dhe klasike e errët; aroma e saj është në përputhje me krijimet më të mira të shtëpive më të mira të parfumeve.

Një aromë luksoze dhe sensuale me një gjurmë të pasur, të errët të orkidesë së zezë dhe erëzave, është moderne dhe e përjetshme.

Mbetet të thuhet se Black Orchid është afatgjatë dhe me një atmosferë të përhapur.

Tom Ford

Tom Ford Champaca Absolute EDP

21 165 ,- Lekë

Notat kryesore janë konjaku, bergamoti dhe barërat e gjelbërta; notat e mesme janë shampaka, orkide, vjollcë dhe jasemini; notat bazë janë vanilje, qelibar, dru sandali dhe glace marron.

Tom Ford

Tom Ford Eau de Soleil Blanc EDT

13 175 ,- Lekë

Notat e sipërme: lëvozhga e hidhur portokalli, vert de bergamot, bigarada petitgrain, farë qimnoni, piper rozë, kardamom, neroli, cedrat, fëstëk.

Zemra: sytha të zgjedhur në mëngjes të luleve të portokallit maroken, nektar jasemini, galbanum, tuberoz, d ylang ylang nga Ishujt Komore.

Notat bazë: akorde coco de Mer, qelibar, vanilje, tonka, benzoinë.

Tom Ford

Tom Ford Grey Vetiver EDP

13 175 ,- Lekë

Parfumi u shpall si një me vetiver dominues i shoqëruar me nota të kripura dhe akorde me diell, drunjore.

Ai përmban agrume me shkëlqim, erëza, dru të çmuar dhe vetiver.

Tom Ford

Tom Ford Jasmin Rouge EDP

33 065 ,- Lekë

Jasmine Rouge është një aromë sensuale dhe plot aromë pikante - lulesh.
Notat e jaseminit sambac janë të përziera me sherebelë të pastër dhe erëza, duke krijuar një përzierje erotike dhe hedoniste.
Notat kryesore: bergamot, mandarinë, kanellë, xhenxhefil, kardamom, piper i zi dhe i bardhë.
Zemra: jasemini Sambac, fshesë, neroli, ylang-ylang, sherebelë e pastër.
Baza: Vanilje meksikane, labdan, lëkure, dru dhe nota qelibar.

Tom Ford

Tom Ford Mandarino di Amalfi EDP

21 165 ,- Lekë

Notat kryesore janë limoni, grejpfruti, nenexhiku, borziloku, tarragon dhe rrush pa fara e zezë; notat e mesme janë lule portokalli, jasemini, sherebelë e zezë, shiso, koriandër dhe piper i zi; notat bazë janë musk, vetiver, labdanum, civet dhe amber.

Tom Ford

Tom Ford Metallique EDP

14 875 ,- Lekë

Notat kryesore janë aldehidet,piper rozë dhe bergamot; notat e mesme janë heliotropi, murrizi dhe zambaku i luginës; notat bazë janë vanilja, ambrette (musk mallow), balsam peru dhe druri i sandalit.

Tom Ford

Tom Ford Neroli Portofino Forte EDP

27 115 ,- Lekë

Neroli Portofino Forte është një intensifikim i guximshëm, emocionues i përvojës Neroli Portofino.

Aroma klasike rrallohet me një thellësi të pasur dhe sublime, ndërsa përqendrimi i përforcuar i bërthamës së saj lules është rritur në mënyrë të bollshme deri në pasurinë më të madhe.

Me prezantimin e guximshëm dhe të pasionuar të pyjeve bregdetare italiane dhe lëkurës së lëmuar në përbërjen e tij, Neroli Portofino Forte shënon një monument të shkëlqyer në koleksionin Neroli Portofino.

Tom Ford

Tom Ford Noir de Noir EDP

33 065 ,- Lekë

Noir de Noir është i errët, seksi dhe kënaqës.
Yin përplaset me Yang me trëndafil të zi, tartuf të zi dhe patchouli për një zgjim intensiv dhe sensual.
Nota e sipërme është Shafrani; notat e mesme janë trëndafili i zi, tartufi dhe nota lulesh; notat bazë janë patchouli, vanilja, agarwood (Oud) dhe myshk lisi.

Tom Ford

Tom Ford Noir Extreme EDP

17 765 ,- Lekë

Noir Extreme nga Tom Ford është një aromë Amber Woody për meshkuj. Noir Extreme u lançua në vitin 2015. Hunda pas kësaj arome është Sonia Constant. Notat kryesore janë kardamom, arrëmyshk, shafran, mandarinë dhe neroli; notat e mesme janë kulfi, trëndafili, mastika ose thjerrëza, jasemini dhe lule portokalli; notat bazë janë vanilje, qelibar, nota druri dhe dru sandali.

Tom Ford

Tom Ford Noir Pour Femme EDP

12 325 ,- Lekë

Notat kryesore janë xhenxhefili, portokalli i hidhur, portokalli mandarin dhe bergamoti; notat e mesme janë kulfi, trëndafili, lulja e portokallisë dhe jasemini; notat bazë janë vanilje, qelibar, dru sandali dhe mastikë ose thjerrëza.