Lista e produkteve sipas markës Calvin Klein

Calvin Klein

CK 2 EDT

4 675 ,- Lekë

E shpallur si një aromë urbane drunore e freskët, CK2 fillon me kombinimin e pazakontë të wasabi, mandarinës dhe gjethes vjollce.
.Kalldrëmet e lagura dhe akordet e betonit përzihen me rrënjën e luleve dhe trëndafilit absolut dhe vendosen mbi bazën drunore të vetiverit, drurit të sandalit dhe temjanit.

Calvin Klein

Ck Be EDT

6 715 ,- Lekë

Një aromë e freskët druri unisex me një hapje të freskët të bergamotit, mandarinës, dëllinjës, livandës, mentes dhe notave jeshile.
Në zemër të përbërjes është jasemini, orkide, freesia, magnolia me një nuancë të freskët pjeshke.
Në bazë ka kedri, qelibar, myshku, sandale dhe vanilje.

Calvin Klein

Ck Beauty EDP

5 865 ,- Lekë

Kompozimi i Bukurisë u frymëzua nga kthesat e këndshme dhe bukuria e zambakut.
Bukuria përshkruan bukurinë e brendshme të një gruaje, forcën dhe shpirtin e saj.
Aroma u krijua nga Sophie Labbe, me nota të tilla si fara ambrette në pjesën e sipërme, jasemini në zemër dhe bazë kedri.

Calvin Klein

Ck Down Town EDP

8 075 ,- Lekë

Downtown synon një popullsi më të re që preferon aromat e ëmbla.
Parfumi është ndërtuar si lule-druri dhe është krijuar nga parfumeri Ann Gottlieb nga Givaudan.
.Përbërja hapet në mënyrë të shkumëzuar dhe të njollosur, me notat e limonit italian, bergamotit, nerolit tunizian, dardhës jeshile dhe kumbullës ujore.
Zemra përfshin petale të buta të gardianisë të kombinuara me piper rozë dhe gjethe manushaqeje mbi një bazë kedri nga Teksasi, temjan, vetiver dhe myshku prej kadifeje.

Calvin Klein

Ck Encounter EDT

5 865 ,- Lekë

Përbërja është zhvilluar nga parfumerët e Firmenich Honorine Blanc dhe Pierre Negrin.
Hapet me aromat e mandarinës, kardamomit dhe rumit.
Piper, jasemini egjiptian, patchouli dhe konjaku nga thelbi i parfumit, të vendosura në nuancat drunore të udit, kedrit të Atlasit dhe myshkut.

Calvin Klein

Ck Escape Man EDP

3 825 ,- Lekë

Notat kryesore janë pjepri, eukalipt, mango, grejpfrut, dëllinjë dhe bergamot; notat e mesme janë nota deti, thupër, bredhi, selvi, rozmarina dhe sherebela; notat bazë janë myshk lisi, vetiver, dru sandali, qelibar dhe patchouli.

Calvin Klein

Ck Escape Women EDP

6 715 ,- Lekë

Një aromë romantike, femërore me një aromë detare.
Escape hapet me kamomil, mollë, lychee, mandarinë, trëndafil, kumbull dhe pjeshkë, të balancuara nga koriandër dhe dru sandali.

Calvin Klein

Ck Eternity Air Man EDT

6 715 ,- Lekë

Notat kryesore janë notat e detit, notat ozonike, manaferrat e dëllinjës dhe portokalli mandarin; notat e mesme janë livando, mollë jeshile dhe gjethe manushaqe; notat bazë janë alga deti, ambergris dhe patchouli.

Calvin Klein

Ck Eternity Air Women EDP

5 865 ,- Lekë

Notat kryesore janë notat ozonike, grejpfrut dhe rrush pa fara e zezë; notat e mesme janë bozhure, dardha dhe zambaku i luginës; notat bazë janë musk, kedri dhe ambergris.

Calvin Klein

Ck Eternity Man Acqua EDT

5 865 ,- Lekë

Aroma e re u krijua me synimin për të paraqitur një fytyrë të re të edicionit Eternity për meshkuj, të theksuar me një përbërje moderne, casual, ujore-druri.
Eternity Aqua for Men hapet me akorde kastravecash të ftohtë, agrume, zambak uji dhe gjethe jeshile.
Një zemër lulëzon me një bashkim të specit Sichuan, kumbullës mirabelle, livandës dhe kedrit, ndërsa një bazë përfundon me dru sandali, dru guaiac, patchouli dhe myshk.

Calvin Klein

Ck Eternity Man EDT

5 865 ,- Lekë

Notat kryesore janë livando, limoni, bergamot dhe mandarin portokalli; notat e mesme janë sherebelë, kokrra dëllinjë, borzilok, koriandër, barbarozë, jasemini, lule portokalli, zambak dhe zambak i luginës; notat bazë janë dru sandali, vetiver, myshku, palisandër braziliane dhe qelibar.

Calvin Klein

Ck Eternity Moment Women EDP

8 075 ,- Lekë

Aroma e saj e bukur dhe e freskët e luleve është e ftuar për të kapur momentin e përjetshëm të takimit të dy shpirtrave, duke vështruar njëri-tjetrin, duke u prekur për herë të parë.
Notat janë: liçi, lule shege, zambak uji, bozhure rozë kineze, gujava, myshku dhe nota druri.