Lista e produkteve sipas markës Montale

Montale

Montale Amber Musk EDP

12 325 ,- Lekë

Amber Musk nga Montale është një aromë qelibar për femra dhe meshkuj. Amber Musk u lançua në vitin 2018.

Montale

Montale Arabians EDP

12 325 ,- Lekë

Arabians nga Montale është një aromë qelibar për femra dhe meshkuj. Arabians u lançua në vitin 2017. Notat kryesore janë kardamom, livando dhe trumzë e kuqe; notat e mesme janë trëndafili, paçuli dhe vetiver; notat bazë janë Agarwood (Oud), Lëkurë, Ambergris dhe Musk.

Montale

Montale Arabians Tonka EDP

11 815 ,- Lekë

Notat kryesore janë shafrani dhe bergamoti; notat e mesme janë agarwood (Oud) dhe trëndafili bullgar; notat bazë janë kallami i sheqerit, fasulja tonka, qelibar, myshku i bardhë dhe myshqet e lisit.

Montale

Montale Bengal Oud Tester EDP

10 965 ,- Lekë

Bengal Oud nga Montale është një aromë Woody Floral Musk për femra dhe meshkuj. Bengal Oud u lançua në vitin 2019. Notat kryesore janë Agarwood (Oud), Bergamot dhe Portokalli e hidhur; notat e mesme janë lëkura, trëndafili bullgar, irisi, paçuli dhe jasemini egjiptian; Notat bazë janë Vetiver Haitian, Musk i Bardhë, Druri i Sandalit, Kedri dhe Amberi.

Montale

Montale Black Aoud EDP

11 815 ,- Lekë

Black Aoud është një aromë dramatike – por mos e ngatërroni me atë tepër të fortë.

Është me trup mesatar dhe shumë i pasur, një ilaç i fryrë me trëndafil kadifeje dhe ndjesinë e vjetër prej lëkure të labdanit, të përzier me vajra mistikë të pemës së udit.

Është një udhëtim i rrallë diku ku me siguri nuk keni qenë kurrë dhe do të luteni të ktheheni në… gjithçka që duhet është një erë e vogël e këtij eliksiri të mahnitshëm e të rrallë.

Nëse kërkoni një aromë thellësisht të ndezur trëndafili dhe druri sandali, një aromë që do të kishte aromatizuar jastëkët e një haremi me ngjyrë të ndezur, nuk duhet të kërkoni më tej.

Montale

Montale Black Aoud Intense Extrait de Parfum

11 815 ,- Lekë

Imagjinoni elegancën e Black Aoud, me çiftëzimin e tij të përsosur të trëndafilave pert dhe bazës së butë, të drunjtë dhe drurit të sandalit.

Tani merrni atë një nivel në prani, silazh dhe projeksion me Intense Black Aoud.

Është si të shtoni një refren të harmonizuar për një këngë - oudja e çmuar kamboxhiane zmadhohet me gjethe të pasura patçhouli indoneziane prej dheu dhe një nuancë mandarine të thartë.

Trëndafili krenar rrëshqet përgjatë pyjeve të fuqishme myzeqare për një pamje të re të ngrohtë dhe të fuqishme të kryeveprës origjinale.

Montale

Montale Dark Aoud EDP

12 325 ,- Lekë

Dark Aoud nga Montale është një aromë prej druri për femra dhe meshkuj. Dark Aoud u lançua në vitin 2011. Hunda pas kësaj arome është Pierre Montale.

Montale

Montale Dark Purple EDP

12 325 ,- Lekë

Dark Purple është një aromë joshëse femërore, e përbërë nga nota lulesh marramendëse me një notë të lartë të kumbullës dhe portokallit dhe bazën e errët prej dheu të patchoulit.

Montale

Montale Golden Aoud EDP

11 815 ,- Lekë

Harmonia e trëndafilit bullgar, barbarozës bourbon dhe paçulit çojnë në zemrën e lëkurës dhe piperit xhamajkan.
Baza sjell akorde të udit, shafranit, dru tik dhe kedrit maroken që rrethojnë këtë përbërje orientale.

Montale

Montale Intense Café EDP

11 815 ,- Lekë

Nota e sipërme është nota lulesh; notat e mesme janë trëndafili dhe kafeja; notat bazë janë vanila, myshku i bardhë dhe qelibar.

Montale

Montale Intense Cherry EDP

11 815 ,- Lekë

Notat kryesore janë vishnja dhe bergamot; notat e mesme janë Jasemini dhe petalet e trëndafilit; notat bazë janë musk, vanilje dhe druri i sandalit.

Montale

Montale Intense Pepper EDP

11 815 ,- Lekë

Notat kryesore janë piper i zi, limoni sicilian dhe piper rozë; nota e mesme është nota lulesh; notat bazë janë kedri, agarwood (Oud), musk i bardhë, moss lisi dhe amber.