Lista e produkteve sipas markës Burberry

Burberry

Burberry Baby Touch EDT Spray

6 715 ,- Lekë

Notat kryesore janë verbena e limonit, menta, rhubarb, portokalli mandarin dhe portokalli; notat e mesme janë ciklameni, zambaku i luginës, jasemini dhe lule portokalli; notat bazë janë qumësht, vanilje dhe myshk.

Burberry

Burberry Body EDP

5 865 ,- Lekë

Body Burberry është një përbërje luksoze chypre frutash që fillon me notat e absintit të freskët jeshil, pjeshkës dhe freezisë.
Trëndafilat dhe irisi janë në zemër, të mbështetur në bazën e drurit të sandalit, lesh kashmiri, myshkut, qelibarit dhe vaniljes.

Burberry

Burberry Body For Her EDT

6 715 ,- Lekë

Body Burberry është një përbërje luksoze chypre frutash që fillon me notat e absintit të freskët jeshil, pjeshkës dhe freezisë.
Trëndafilat dhe irisi janë në zemër, të mbështetur në bazën e drurit të sandalit, lesh kashmiri, myshkut, qelibarit dhe vaniljes.

Burberry

Burberry Body Intense For Her EDP

6 715 ,- Lekë

Notat kryesore janë pjeshkë, pelin dhe freesia; notat e mesme janë trëndafili, dru sandali dhe iris; notat bazë janë druri lesh kashmiri, myshku, vanilja dhe qelibar.

Burberry

Burberry Body Rose Gold Limited Edition EDP

8 075 ,- Lekë

Notat e sipërme përfshijnë pelin, pjeshkë dhe freezi si një uverturë në një kombinim elegant kremoz të irisit, trëndafilit absolute dhe drurit të sandalit.
Baza ofron një gjurmë të butë dhe të ngrohtë prej druri kashmiri, vanilje, qelibar dhe myshku.

Burberry

Burberry Brit For Her EDP Spray

6 715 ,- Lekë

Ajo hapet me nota të freskëta të limonit jeshil, dardhës dhe bajames së bardhë.
Zemra lulëzon me bozhure të bardhë.
Tharja është shumë e shijshme me akorde vanilje, qelibar, sofër dhe balsamike të fasules tonka.

Burberry

Burberry Brit for Her EDT

6 715 ,- Lekë

Ai hapet me nota të freskëta të bajames së gjelbër, dardhës së akullt, barit të limonit dhe limonit italian.
Zemra përbëhet nga bajame të sheqerosura dhe bozhure të harlisur, të shtruara mbi bazën e sofër, qelibarit dhe vaniljes.

Burberry

Burberry Brit For Him EDT

5 865 ,- Lekë

Freski agrume e mandarinës dhe bergamotit dhe notat e ftohta, pikante të xhenxhefilit dhe kardamomit i paraprijnë një zemre mashkullore prej kedri dhe arrëmyshk me një prekje trëndafili të egër të rafinuar.
Baza është sensuale për shkak të drurit të çmuar egzotik, qelibarit gri, fasules tonka dhe patchoulit.

Burberry

Burberry Brit For Men EDT

6 715 ,- Lekë

Notat kryesore janë xhenxhefil, kardamom, mandarinë jeshile dhe bergamot; notat e mesme janë trëndafili i egër, arrëmyshk, kedri dhe notat pikante; notat bazë janë fasulja tonka, kedri, musk gri, notat e drurit oriental dhe patchouli.

Burberry

Burberry Brit For Women EDP

4 675 ,- Lekë

Ajo hapet me nota të freskëta të limonit jeshil, dardhës dhe bajames së bardhë.
Zemra lulëzon me bozhure të bardhë.
Tharja është shumë e shijshme me akorde vanilje, qelibar, sofër dhe balsamike të fasules tonka.

Burberry

Burberry Brit Rhythm For Her EDT

5 865 ,- Lekë

Notat e sipërme janë të përbëra nga livando angleze, piper rozë dhe neroli, duke na çuar në zemrën e ngjyrës së orris absolute, gjetheve të manaferrës dhe luleve të portokallit të kombinuara me një molekulë të patentuar posaçërisht të shtëpisë së Givaudan të quajtur Petalia që mban aromën e akordit të bozhure.
Baza përfshin vetiver, myshk dhe dru të gjallë.

Burberry

Burberry Brit Rhythm For Her Floral EDT

4 675 ,- Lekë

Brit Rhythm Floral for Her është një përbërje sensuale me lule e pasuruar me agrume.
Hapet me akorde të freskëta limoni nga Siçilia dhe portokalli.
Notat e zemrës janë tone lulesh të jaseminit egjiptian, lotusit dhe jargavanit.
Druri, qelibar dhe myshku i japin fund përbërjes.