Lista e produkteve sipas markës Carolina Herrera

Carolina Herrera

Carolina Herrera 212 NYC EDT

7 565 ,- Lekë

212 aromat me lule të NYC janë të trajnuara në mënyrë aromatike dhe softuerike, të krijuara me pasion nga mjeshtri i parfumierit Alberto Morillas.

Shishja 212 NYC ruan një ndjeshmëri minimaliste me një aromë shumështresore të energjisë së këndshme brenda.

Struktura arkitektonike e qelqit strehon dy shishe 212, një për shtëpinë dhe një për kudo që të shkoni.

Notat e sipërme janë lule portokalli, lule kaktusi, bergamot dhe mandarina portokalli; notat e mesme janë zambaku, freesia, gardenia, jasemini, kamelia e bardhë, zambaku i luginës, trëndafili dhe bozhure; notat bazë janë myshku dhe dru sandali.

Carolina Herrera

Carolina Herrera 212 Party Fever EDT

8 075 ,- Lekë

Një përzierje sensuale e pijeve alkoolike dhe myshkut të kripur.

Vizualisht kameleonik dhe delikat, efekti i ylbertë i kromit i këtyre shisheve i shndërron ato në objekte të një lloji që marrin frymë risi, por mbi të gjitha, aromën e ndritshme të një nate vere.

Notat e sipërme janë liçi dhe manaferra; notat e mesme janë notat e detit dhe jasemini; notat bazë janë myshku, dru sandali dhe nota druri.

Carolina Herrera

Carolina Herrera 212 Sexy EDP

7 565 ,- Lekë

E ëmbël dhe misterioze, 212 SEXY sjell një natyrë joshëse në frymën moderne, një nënshkrim karakteristik i 212 origjinal.

E dizenjuar për të fshehur më shumë sesa zbulon, aroma delikate e pambukut dhe piperit rozë informojnë shishen e trëndafilit me kthesa femërore dhe një ndjenjë intrigash të sofistikuara.

Carolina Herrera

Carolina Herrera 212 Sexy men EDT

9 265 ,- Lekë

Një aromë joshëse e koleksionit energjik 212, 212 SEXY është krijuar për mashkullin që paraqet një intensitet që mahnit të gjithë ata që takon.

212 SEXY sjell një profil joshëse aromash në koleksionin e gjallë 212, duke u hapur me energjinë magnetike të mandarinës dhe bergamotit.

Notat bazë të qelibarit dhe drurit pasqyrojnë një ndjeshmëri klasike mashkullore, ndërsa një prekje vaniljeje sjell aromën në një fund joshëse.

Carolina Herrera

Carolina Herrera 212 Vip Black

8 075 ,- Lekë

212 VIP E zeza është në kontrast me absintin e ashpër dhe livandën e lëmuar, është një guxim i sigurt, një akses i patrembur, ndërsa ngjyra e myshkut të errët dhe vaniljes bëjnë një ekzekutim joshëse dhe të qetë.

E krijuar për të përmirësuar natyrën e saj intriguese, 212 VIP Black është vendosur në një shishe që evoluon nga drita në errësirë, me kthesa të lëmuara sa notat e myshkut brenda.

Carolina Herrera

Carolina Herrera 212 Vip EDP

8 075 ,- Lekë

Carolina Herrera 212 VIP, i lançuar në shtator 2010, është i rrethuar nga slogane të tilla si "A je në listë?" dhe "Kjo është një festë private", 212 VIP mishëron stilin e jetës së atyre që janë në qendër të vëmendjes. Para së gjithash, frymëzimi kërkohet tek të rinjtë e Nju Jorkut; ata njerëz të rinj, me stil, modern dhe krijues, gjithmonë të gatshëm për argëtim.

Carolina Herrera

Carolina Herrera 212 Vip Men

9 265 ,- Lekë

Aroma pasqyron stilin dhe qëndrimin e elitës së partisë në Nju Jork, e përshkruar si një aromë e jetës së natës, që përmban nota xhini dhe vodka.

Një burrë me këtë aromë është argëtues, karizmatik dhe elegant, duke zgjuar epshin dhe zilinë tek të tjerët.

Përbërja drunore orientale u krijua nga Emilie Coppermann si një koktej shpërthyes me vodka, fruta pasioni, nenexhik të ngrirë, xhenxhefil, piper të zi, havjar jaggery, lëkurë, erëza, qelibar dhe kingwood.

Carolina Herrera

Carolina Herrera 212 Vip Rose EDP

4 675 ,- Lekë

Aroma supozohet të mishërojë magjepsjen, elegancën dhe atmosferën argëtuese të ahengjeve në modë në Nju Jork.

Përbërja përshkruhet si e freskët, sensuale dhe femërore.

Notat e sipërme zbulojnë prekjen e gazuar të shampanjës roze, të freskët dhe pak fruta, simboli i përsosur i një feste në Nju Jork.

Zemra e parfumit zbulon pamjet e luleve të tij si pjeshkë.

Baza performon me nota sensuale dhe të buta druri (dru mbretëreshë, myshku dhe qelibar).

Carolina Herrera

Carolina Herrera Bad Boy

11 475 ,- Lekë

Bad Boy është një shprehje aromatike e dualitetit, që përfaqëson natyrën e guximshme të njeriut modern.

Në të njëjtën kohë e fortë dhe e ndjeshme, e sigurt dhe e relaksuar, aroma përfshin karakteristikat e saj të kundërta me lehtësi të sigurt dhe një sofistikim të veçantë.

Shishja EDT e djalit të keq është po aq e veçantë sa ajo me një rrufe në qiell, duke simbolizuar forcën e tij heroike dhe karakteristikat kokëfortë.

Notat e sipërme janë piper i bardhë, piper i zi dhe bergamot; notat e mesme janë sherebela dhe kedri; notat bazë janë kokrra tonka, kakao dhe amberwood.

Carolina Herrera

Carolina Herrera CH Men Prive EDT

8 075 ,- Lekë

Burri në CH Men Privé ka një bukuri të parezistueshme dhe bën përshtypje të menjëhershme, shija e tij e patëmetë e veçon atë. Aromë të freskëta dhe të buta agrume në formën e grejpfrutit të hapur CH MEN Privé, e gërshetuar nga lëkurat e livandës së ngrirë, kardamomit, sherebelës dhe trumzës së kuqe.

Udhëtimi ndijor evoluon në aromat e benzoinës dhe kokrrës së pakapshme tonka për një përfundim të butë me sofistikim të pasur.

CH Men Privé është thelbi i vërtetë i një force joshëse, plotësuesi i përsosur për një njeri të kësaj bote që bën një përshtypje të madhe.

Shishe CH Men Privé E përfunduar me llak të lëmuar, një pamje elegante e frymëzuar nga një shishe klasike, një projekt i preferuar.

Carolina Herrera

Carolina Herrera CH Men Sport EDT

7 565 ,- Lekë

Carolina Herrera CH MEN SPORT, e shpallur si e freskët, aromatike dhe jeshile, me nota freskuese ujore në zemër dhe nota druri, shumë sensuale në bazën e parfumit.

Edicioni sportiv u shfaq tre vjet pas CH Men, i karakterizuar nga 'uniteti i të kundërtave', i përshkruar me një përbërje orientale-pikante të rifreskuar me agrume dhe lule.

Karakteristikat kryesore të parfumit të ri për meshkuj CH Men Sport rifreskojnë përbërjen me pika të freskëta dhe të freskëta bergamoti dhe grejpfrut të kombinuara me sherebelë.

Notat e zemrës rifreskohen me nota deti të përziera me erëza dhe akorde aromatike - piper Sichuan dhe manaferrat delli.

Baza është sensuale dhe përkëdhelëse, e krijuar nga druri i sandalit, myshku dhe vetiveri.