Lista e produkteve sipas markës Dolce&Gabbana

Dolce&Gabbana

Dolce&Gabbana 3 L'Imperatrice EDT

5 865 ,- Lekë

Aroma D&G Anthology L’Imperatrice 3 bën që femra të ndjehen më energjike.

Kjo aromë është punuar nga piperi rozë, kivi, rhubarb, cyclamen, jasmina, shalqiri, myshku, druri sandal dhe pema e limonit andaj edhe falë këtyre përbërësve aroma bëhet shumë e këndshme dhe afatgjate.

Dolce&Gabbana

Dolce&Gabbana Dolce Rosa Excelsa EDP

8 075 ,- Lekë

Dolce Rosa Excelsa nga marka e njohur botërore Dolce&Gabbana premton zbulimin e një aspekti të ri sensual të femrave italiane.

Egzotike dhe pasionante, shumë femërore dhe natyrale.

Dolce Rosa Excelsa kombinon tonet e lehta të luleve dhe drurit në një komponim shumë joshës.

Dolce&Gabbana

Dolce&Gabbana Intenso EDP

5 865 ,- Lekë

Dolce & Gabbana Intenso Pour Homme është një aromë e këndshme e drurit që reflekton elegancë dhe kontrast midis pastërtisë, freskisë dhe toneve të pasura.

Ajo portretizohet si një aromë instinktesh dhe emocionesh, si dhe shpreh fuqinë e një mashkulli me një zemër të madhe.

Përbërja hapet me notat e freskëta të ujit, borzilok dhe livando, duke vazhduar me sherbelë, krunde, bar të thatë dhe duhan, si dhe përfundon me një bazë me qelibar, myshk, selvi, dru sandal dhe labdanum.

Dolce&Gabbana

Dolce&Gabbana K By Dolce&Gabbana EDP

9 265 ,- Lekë

K By Dolce & Gabbana është një aromë për meshkuj, e cila hapet nga agrumet e plotësuara me manaferrat.

Zemra kombinon livando, barbarozë, sherebelë dhe një lloj speci djegës (pimento).

Përbërja mbyllet nga kedri, patchouli dhe vetiver.

Një aromë për të gjithë ata që duan të ndjehen si mbretër. 

Dolce&Gabbana

Dolce&Gabbana K By Dolce&Gabbana EDT

8 925 ,- Lekë

K By Dolce & Gabbana është një aromë për meshkuj, e cila hapet nga agrumet e plotësuara me manaferrat.

Zemra kombinon livando, barbarozë, sherebelë dhe një lloj speci djegës (pimento).

Përbërja mbyllet nga kedri, patchouli dhe vetiver.

Një aromë për të gjithë ata që duan të ndjehen si mbretër. 

Dolce&Gabbana

Dolce&Gabbana Light Blue Intense EDP

8 075 ,- Lekë

Light Blue Eau Intense Pour Homme nga Dolce & Gabbana është aromë e drurëve të agrumeve për burra.

Ka një aromë të këndshme dhe freskuese që vjen si kombinim i mandarinës, qitros, ujit te detit, myshkut dhe qelibarit.

Dolce&Gabbana

Dolce&Gabbana Light Blue Love Is Love Pour Homme EDT

6 715 ,- Lekë

Inkurajoni ditët e relaksimit dhe argëtimit me një aromë akulloreje me fruta.

Koka e saj është e dominuar nga bergamoti, molla, mandarina dhe grejpfruti.

Rozmarina, molla, speci rozë dhe akullorja e ëmbël shpojnë zemrën.

Fundi është i pasuruar me qelibar, vanilje dhe myshk. 

Dolce&Gabbana

Dolce&Gabbana Light Blue Pour Homme EDT

5 865 ,- Lekë

Light Blue është një aromë joshëse për meshkuj, e cila hapet nga tonet me mandarinë, grejpfrut dhe bergamot.

Në brendësi gjejmë një përzierje të dëllinjës me piper dhe dru rozë, kurse në përfundim ndjehet një kombinim me myshk dhe lëvozhgë lisi.

Ndjehuni tërheqës me këtë aromë unike.

Dolce&Gabbana

Dolce&Gabbana Light Blue Sun EDT

10 965 ,- Lekë

Aroma Light Blue Sun nga Dolce & Gabbana është dizajnuar për femra dhe është bazuar në lule dhe fruta.

Kjo aromë është punuar nga limoni, molla Granny Smith, nektari i kokosit, kordet e ozonit, jasemini, trëndafili i bardhë, frangipani, qelibari i hirtë, vanilja, cedari dhe myshku i bardhë.

Të gjithë këta përbërës në bashkëpunim e mundësojnë aromën të jetë shumë e këndshme dhe freskuese.

Dolce&Gabbana

Dolce&Gabbana Pour Femme EDP

8 925 ,- Lekë

Dolce&Gabbana Pour Femme nga Dolce&Gabbana është një aromë me lule për femra.

Dolce & Gabbana Pour Femme e re fillon me notat e nerolit, mjedrës dhe mandarinës që çojnë në zemrën e jaseminit dhe luleve të portokallit, mbi bazën e marshmallow, vanilje, dru sandali dhe heliotrope.

Dolce&Gabbana

Dolce&Gabbana Pour Femme Intense EDP

11 475 ,- Lekë

Ky parfum ka një përbërje intensive nga notat e pasura të nerolit, mandarinës, lules së portokallit, tuberozës, dru sandali dhe marshmallow.

Shtoni sharm & freski trupit tuaj me parfumin nga marka italiane Dolce & Gabbana!

Dolce&Gabbana

Dolce&Gabbana Rose The One EDP

8 925 ,- Lekë

Nuancat e parfumit janë dehëse: rrushi i zi i egër, rrushi rozë, mandarina, zambaku i luginës, trëndafili, lychee, dru box, zambaku Madonna, si dhe farat e ambergris, drurit të sandalit, myshkut dhe vaniljes.

Aromë sensuale dhe me jetëgjatësi.