Parfume Femra

Calvin Klein

Ck Euphoria Deep EDP

9 265 ,- Lekë

Fillimi i ri përfshin molekulën cascalone, gjethe mandarine dhe piper të bardhë.
Trëndafili, lloji që quhet trëndafili "magjik i zi", rregullon përbërjen në kombinim me bozhuren e bardhë dhe bazën chipre të patchoulit dhe myshkut.

Armani

Armani Code Elixir De Parfum for Her

11 475 ,- Lekë

Armani Code Elixir arrin në një botim të ri, prestigjioz, luksoz.

Ky botim i ri i Armanit ka qenë në tregun më të gjerë që nga Nëntori, 2007.

Ky është një version më intensiv se paraardhësi i tij dhe është i disponueshëm si një ekstrakt parfumi, në një shishe romantike me një pompë të vogël.

Shishja është aq e errët sa nata dhe aq misterioze sa errësira, me një aplikim lulesh, duke i dhënë asaj një bukuri të veçantë

Paco Rabanne

Paco Rabanne Lady Million Prive EDP

8 075 ,- Lekë

Marka Paco Rabanne prezantoi aromën e quajtur Lady Million Privé.

Kjo aromë orientale-druri është krijuar për të gjithë adhuruesit e parfumeve të jashtëzakonshme dhe të përjetshme.

Përbërja e re bëhet më hipnotike, e thellë, sensuale dhe orientale.

Ajo hapet me lule portokalli dhe nota druri.

Treshja e heliotropit, vaniljes dhe mjedrës formojnë zemrën e parfumit, duke u mbështetur në një bazë të ngrohtë paçuli, kakao dhe mjaltë.

Burberry

Burberry The Beat For Her EDP

5 865 ,- Lekë

Parfumorët përgjegjës për këtë krijim janë Dominique Ropion, Olivier Polge dhe Beatrice Piquet, të cilët e pasuruan këtë parfum me notat e çajit nga ceylon, iris, bluzë, bergamot, kardamom, piper rozë. , mandarina, myshku i lehtë, vetiver dhe kedri.

Roberto Cavalli

Roberto Cavalli Paradiso Azzurro EDP

7 565 ,- Lekë

Paradiso Azzurro është një festë e shkëlqyeshme e bukurisë së bregdetit të Mesdheut.

Një përzierje notash të buta dhe delikate.

Ngjall një erë delikate mesdhetare: një prekje agrumesh me një notë të butë bergamoti, të përzier me notat e sipërme të livandës.

Kjo fllad përzihet butësisht me aromën e petaleve të jaseminit.

Aroma e mesme, tërheqëse e luleve krijon ekuilibrin më sublim midis jaseminit dhe pafajësisë së brishtë të petaleve të vesës.

Notat intensive të drurit të selvisë dhe lesh kashmiri krijojnë një aromë të ngrohtë dhe përqafuese me një parfum hipnotik dhe të zgjatur.

Calvin Klein

Ck Opsessed Intense Women EDP

5 865 ,- Lekë

Obsessed for Women EDP Intense është një interpretim femëror i një livande orientale të intensifikuar me qelibar të lëngshëm.
Notat kryesore: agrume, mandarinë, elemi.
Zemra: livando e bardhë, gjethe vjollce, sherebelë vjollcë.
Baza: labdan, qelibar i lëngshëm, Muscenone.

Gucci

Gucci Oud EDP

14 875 ,- Lekë

Gucci Oud nga Gucci është një aromë qelibari për femra dhe burra. Shënimet kryesore janë mjedra, dardha dhe shafrani; notat e mesme janë trëndafili bullgar dhe lule e portokallit; notat bazë janë druri agar (Oud), patchouli, qelibari dhe myshku.

Gucci

Gucci Flora By Gucci EDT

10 115 ,- Lekë

Gucci Flora është pasuruar me aroma shtesë të agrumeve në notat kryesore dhe nuanca ujore dhe jeshile në zemër, ndërsa baza mbetet e pandryshuar.

Përbërja fillon me mandarinë, bergamot, kumquat, limon dhe bozhure.

Zemra është bërë nga petale trëndafili dhe osmantus me shtesa të gjelbra dhe ujore, të shtruara në bazë të drurit të sandalit, patchoulit dhe specit rozë.

Joop

Joop Thrill For Her EDP

3 825 ,- Lekë

Joop! Thrill Woman është emocionuese, energjike dhe joshëse.

Një zemër shpall një përzierje pasionante të mimozës dhe irisit, ndërsa notat bazë përfundojnë me vanilje joshëse, fasule tonka dhe dru sandali.
.Kjo përzierje joshëse e aromave është një emocion i vërtetë për meshkujt.

Elizabeth Arden

Elizabeth Arden 5Th Avenue Nyc EDP

7 225 ,- Lekë

5th Avenue NYC Limited Editon nga Elizabeth Arden është një aromë lulesh dhe qelibari për femra.

Shënimet kryesore janë pjeshkë, mollë dhe bergamot; notat e mesme janë bozhure, rrush pa fara i zi, jasemin dhe lule kumbulle; shënimet bazë janë vanilje, fara tonka, myshk, dru sandali dhe qelibar.

Kenzo

Kenzo Amour Florale EDT

8 925 ,- Lekë

Ky parfum i freskët, romantik dhe me lule është i spërkatur me petale të buta dhe i frymëzuar nga aventurat e udhëtimeve.
Notat e tij të sipërme përfshijnë vajin e nerolit dhe kardamomit, të cilat janë të zbukuruara me rrush pa fara të zezë dhe nuancë të ndritshme grejpfruti.
Një zemër përfshin akorde diellore të frangipanit, sythave të trëndafilit dhe gardianisë.
Notat bazë janë pasuruar me pastërtinë e brishtë të myshkut të bardhë dhe kedrit.

Dolce&Gabbana

Dolce&Gabbana Dolce Rosa Excelsa EDP

8 075 ,- Lekë

Dolce Rosa Excelsa nga marka e njohur botërore Dolce&Gabbana premton zbulimin e një aspekti të ri sensual të femrave italiane.

Egzotike dhe pasionante, shumë femërore dhe natyrale.

Dolce Rosa Excelsa kombinon tonet e lehta të luleve dhe drurit në një komponim shumë joshës.