Lista e produkteve sipas markës Marc Jacobs

Marc Jacobs

Marc Jacobs Daisy For Her EDT

6 715 ,- Lekë

Aroma simpatike Daisy përkëdhel me notat frutash të luleshtrydhes, aromën jeshile intensive të gjethes së vjollcës dhe grejpfrutit të shkëlqyeshëm rozë pikante.
Zemra e saj rreh në një ritëm lulesh, të përbërë nga gardenia e mëndafshtë dhe dehëse, vjollca delikate dhe petale jasemini.
Tharja e butë me pluhur është e përbërë nga drurë të bardhë, vanilje dhe myshk.

Marc Jacobs

Marc Jacobs Daisy Fresh EDT

9 265 ,- Lekë

Notat kryesore janë notat jeshile, mjedra, dardha dhe grejpfruti; notat e mesme janë vjollca, litchi, lulëzimi i mollës, trëndafili dhe jasemini; notat bazë janë musk, kumbulla dhe kedri i virxhinias.

Marc Jacobs

MARC JACOBS DAISY LOVE EAU SO SWEET EDT SPRAY

10 115 ,- Lekë

Daisy Love Eau So Sweet nga Marc Jacobs, i butë dhe delikat, Daisy Love Eau So Sweet ofron një frymë dielli dhe pranvere me çdo spërkatje. Kjo aromë frutash dhe lulesh përmban nota të mjedrës së bardhë, petaleve të margaritës dhe myshkut të sheqerit.

Marc Jacobs

Marc Jacobs Daisy Love EDT

7 565 ,- Lekë

Daisy Love është një aromë e freskët me lule me një hapje frutash dhe një bazë myshku druri.
Në notat e sipërme ka një akorde frutash kokrra të kuqe të quajtur cloudberry (Rubus chamaemoru).
Bërthama e lules së parfumit përmban notën e pemës së margaritës (Scalesia pedunculata) e bazuar në një akorde driftwood dhe myshku lesh kashmiri.

Marc Jacobs

Marc Jacobs Daisy Sorbet EDT

7 565 ,- Lekë

Notat kryesore janë dardha, grejpfrut rozë dhe fruti i pasionit; notat e mesme janë wisteria, zambaku i luginës dhe jasemini; notat bazë janë vjollca, musk dhe kedri.

Marc Jacobs

Marc Jacobs Decadence For Her EDP

6 715 ,- Lekë

Notat e sipërme përfshijnë kumbull italiane, shafran dhe iris.
Trëndafili bullgar, jasemini sambac dhe rrënja e orris formojnë zemrën e parfumit, ndërsa baza përfshin qelibar të ngrohtë të lëngshëm, vetiver dhe dru papirusi.

Marc Jacobs

MARC JACOBS DIVINE DECADENCE EDP SPRAY

6 715 ,- Lekë

Divine Decadence nga Marc Jacobs, pikant dhe i ndritshëm. Një përmirësues i menjëhershëm i humorit, Aromë me flluska qe gjallëron edhe ditët më të zymta. E ëmbël dhe e gëzueshme shton një ton lulesh me sheqer që mbush dhomën.

Marc Jacobs

Marc Jacobs Dot For Her EDP

11 475 ,- Lekë

Notat kryesore të aromës së re DOT përfshijnë kokrra të kuqe të kombinuara me fruta pitaya, të njohura edhe si fruta dragoi.
Hapja e lëngshme dhe emocionuese pasohet nga një treshe me lule e përbërë nga dorëzonjë, jasemini dhe lule portokalli, ndërsa një bazë mbyllet me një gjurmë uji kokosi, vanilje, driftwood dhe myshku sensual.
Shishja është prej xhami të kuq dhe e zbukuruar me lule dhe pjatë të artë me emrin e gdhendur të aromës dhe të markës.