Lista e produkteve sipas markës Gucci

Gucci

Gucci Bamboo EDP

11 475 ,- Lekë

Aroma Gucci Bamboo është një aromë qe pasqyron besimin dhe feminilitetin.

Është projektuar për femra moderne me karakter të shumëanshëm; aroma është intensive, e këndshme dhe e butë në të njëjtën kohë.

Përbërja është florale - drunore.

Ajo hapet me akorde agrume të bergamotit që çojnë në zemrën ekzotike të luleve të ylang-ylang, zambakut të Casablanca dhe luleve të portokallit.

Notat intensive të drurit të sandalit, vaniljes Tahitiane dhe qelibarit formojnë bazën.

Gucci

Gucci Bamboo Limited Edition EDP

8 075 ,- Lekë

Gucci Bamboo Limited Edition nga Gucci është një aromë me lule për femra.

Shënimi kryesor është bergamot; notat e mesme janë casablanca lily, ylang-ylang dhe lule portokalli; notat bazë janë vanilja tahitiane, qelibar i hirte dhe sandalwood.

Gucci

Gucci Bloom Acqua di Fiori EDT

6 715 ,- Lekë

Përbërësit kryesorë janë gjethet e galbanumit, kasi, bergamoti dhe limoni; notat e mesme janë dorëzuar, tuberoza, jasemini, zambaku i luginës dhe freesia; notat bazë janë myshku dhe dru sandali.

Gucci

Gucci Bloom EDP

12 665 ,- Lekë

Parfum luksoz për femra nga brendi i njohur Gucci.

Kjo fragrancë hapet me tonet e gjelbëruara dhe portokall, duke vazhduar në një përbërje me tuberozë, jasemin dhe lulemustak, dhe në fund përfundon me një bazë të zhytur në vanilje, dru sandali dhe rrënjë të shpatores. 

Gucci

Gucci Bloom Nettare Di Fiori Intense EDP

9 265 ,- Lekë

Gucci Bloom Nettare Di Fiori nga Gucci është një aromë me lule për femra.

Përbërësit kryesorë janë xhenxhefili dhe trëndafili; notat e mesme janë tuberoza, dorëzonjë, jasemini dhe kacavjerrës rangun; notat bazë janë osmanthus, myshku dhe paçuli.

Gucci

Gucci by Gucci EDP

10 965 ,- Lekë

Parfumi u shpall si një lule chypre me hapje me shije frute të guajës ekzotike, lule të bukur haitian tiare në zemër dhe patchouli, myshk dhe mjaltë në bazë.

Reklamimi u drejtua nga David Lynch, i njohur për filmat "Wild at Heart", "Mulholland Drive" dhe shumë të tjerë.

Gucci

Gucci By Gucci EDT

9 265 ,- Lekë

Personi prapa kësaj arome është Ilias Ermenidis.

Përbërësit kryesorë janë dardha dhe gujava; notat e mesme janë zambaku i luginës, neroli dhe lulja e tiares tahitian; notat bazë janë paçuli, mjalti dhe myshku.

Gucci

Gucci by Gucci Pour Homme EDT

9 265 ,- Lekë

Gucci nga Gucci për meshkuj esenca e meshkujve të sotëm.

Kombinimi klasik i mashkullit simpatik, me bashkëkohoren dhe elegancën e momentit.

Ky parfum, i cili mishëron traditën dhe luksin e markës, u krijua fillimisht për meshkuj nga Frida Giannini.

Paketimi elegant i jashtëm, i frymëzuar nga simboli Gucci, është një ngjyrë në një ngjyrë të sofistikuar të epokës klasike, ndërsa printi GG karakterizon paketimin e brendshëm.

Parfumi karakterizohet si një dru selvi modern dhe trajton bergamot, selvi dhe manushaqe në pjesën e sipërme, zemra me gjethe dhe jasemini ka një bazë temjani paçuli, qelibar dhe elemi që nuk rrjedh nga druri.

Gucci

Gucci By Gucci Sport Pour Homme EDT

4 675 ,- Lekë

Gucci nga Gucci Sport nga Gucci është një aromë drurësh aromatik për burra.

Shënimet kryesore janë qiparisi, portokalli, mandarinë dhe grejpfruti; notat e mesme janë fik, manaferra dëllinje dhe kardamom; notat bazë janë vetiver, patchouli dhe ambrette (musk mallow).

Gucci

Gucci Envy EDT

5 865 ,- Lekë

Zgjidhni shkëlqimin në veshjen tuaj, merrni komplimente pafund dhe kënaquni me ndjenjën që mund t'ju ofrojë vetëm Envy nga Shtëpia e Modës Gucci. Bëhu ai që shkëlqen dhe i bën të gjithë të kthejnë kokën për ty.

Ashtu si një fustan i zi i ngushtë, ky parfum është zgjedhja ekskluzive dhe luksoze për çdo lloj situate dhe vend.

Përbërja fillon me nota jeshile me një notë të ftohtë metalike që ngre shqisat.

Gradualisht, aroma ngrohet për shkak të notave të drurit dhe myshkut.

Ky aranzhim metalik i rrethuar nga një buqetë me lule u bë shumë i njohur gjatë viteve '90.

Notat janë zymbyl, zambaku i luginës, trëndafili, jasemini, notat jeshile, magnolia, irisi, pylli dhe myshku.