Lista e produkteve sipas markës Cacharel

Cacharel

Cacharel Amor Amor Eau Fraiche

6 715 ,- Lekë

Notat kryesore janë pjeshkë e bardhë, rrush pa fara e zezë dhe portokalli; notat e mesme janë Jasemini, trëndafili dhe ciklameni; notat bazë janë heliotrop dhe kedri.

Cacharel

Cacharel Amor Amor In a Flash EDT

6 715 ,- Lekë

Përbërja është e guximshme, rinore dhe e freskët orientale me fruta, perfekte për pranverë.
Ajo hapet me aroma frutash të mandarinës së ëmbël, kajsisë dhe mollës së kuqe.
Petalet delikate të jaseminit përzihen me tone sensuale dhe pikante kanelle në zemër, të vendosura mbi bazën e vaniljes, drurit të sandalit dhe karamelit të ëmbël.

Cacharel

Cacharel Amor Amor Women EDT

5 865 ,- Lekë

Amor Amor është një nektar me fruta me lule për gratë e reja që kërkojnë një aventurë dashurie.
Notat kryesore janë grejpfrut rozë, mandarinë, portokall gjaku, lule Malati (një sambac jasemini indonezian shumë aromatik), zambak i luginës, myshku i bardhë, dru sandali, vanilje dhe amberg.

Cacharel

Cacharel Anais Anais EDT

5 865 ,- Lekë

Aroma përqendrohet rreth notave të zambakut, e përzier me lule të tjera të bardha dhe jeshile që shprehin freskinë dhe pastërtinë.
Anais Anais L'Original EDT hapet me akordet e zymbylit jeshil dhe dorëzonjës.

Baza është drunore, qelibar dhe e ëmbël, me një prekje të vetiverit dhe myshkut.

Cacharel

Cacharel Catch Me Femme EDP

6 715 ,- Lekë

Aroma është koket dhe rinore, e pasur me agrume të shijshme, lule të buta dhe shije gustator.
Është zhvilluar nga parfumeri Dominique Ropion.
Përbërja hapet me nota shkëlqyese të mandarinës italiane dhe grurit petit.
Zemra është e dominuar nga lulet e portokallit të marra nga Maroku i përzier me notat e jaseminit italian dhe të vendosur mbi bazën e butë të qumështit të bajames, qelibarit dhe notave të drurit.

Cacharel

Cacharel Eden EDP

5 865 ,- Lekë

Kjo është një nga aromat më të famshme të Cacharel.
Hapja kombinon nota të ndritshme të agrumeve. Freskia e ujit të ftohtë të zambakut të ujit në zemër është e kombinuar me nota plot lule (tuberoz, mimozë, jasemini, trëndafil dhe zambak i luginës) dhe fruta të ëmbla me lëng (ananas dhe pjepër).
Notat ujore janë në harmoni të përsosur me patchoulin e mprehtë dhe bazën e ngrohtë drunore të kedrit, sandaleve dhe fasules tonka.

Cacharel

Cacharel Lou Lou EDP

5 865 ,- Lekë

LouLou është një aromë e rrezikshme si Kutia e Pandorës.

LouLou është si një lule dehëse e kuqe e errët që të josh në thellësitë e një pylli të errët dhe të rrezikshëm.
Megjithatë, është e pamundur t'i rezistosh, dhe pasi të jesh zhytur në aromën e saj të ngrohtë, thjesht duhet të lësh të shkosh dhe ta ndjekësh atë; ju duhet të zgjidhni frutin e ndaluar.
Parfumi ndërtohet rreth aromës së bukur dhe sensuale të lules tiare, e cila është simboli tahitian i mirëseardhjes.
Notat e sipërme janë të përbëra nga vjollca, kumbulla, rrush pa fara e zezë, kumak dhe anise; zemra e lules së ëmbël tiare është e theksuar me notat e tuberozës, ylang-ylang dhe lule portokalli; dhe e gjithë kjo ndiqet nga një gjurmë pluhuri e orris dhe kokrrës tonka dhe një përzierje sensuale vanilje dhe balsam.

Cacharel

Cacharel Scarlet EDT

6 715 ,- Lekë

Notat kryesore janë dardha, caji dhe limoni amalfi; notat e mesme janë jasemini, dorëzonjë dhe lule e portokallit afrikan; notat bazë janë mjalti i bardhë, myshku dhe druri i sandalit.

Cacharel

Casharel Amor Amor Absolue EDP

4 675 ,- Lekë

Amor Amor Absolu është një interpretim aromatik i një dashurie intensive dhe të thellë, krijuar nga parfumeri Dominique Ropion, i cili ka përzier notat sensuale të jaseminit, zambakut të luginës , ananas, frangipani, vanilje, grejpfrut, benzoinë dhe pralinë.
Aroma përfaqëson dashurinë në të gjithë shkëlqimin e saj.