Lista e produkteve sipas markës Paco Rabanne

Paco Rabanne

Olympea EDP

11 475 ,- Lekë

Përbërja e tij si e kripur ashtu edhe me lule karakterizohet si orientale e freskët, e hapur me mandarinë jeshile me gaz, nota ujore të jaseminit të ujit dhe zambakut të zjarrtë xhenxhefili, me vanilje të kripur në zemër. Notat bazë janë dru sandali, lesh kashmiri dhe qelibar.

Paco Rabanne

Paco Rabanne 1 Million Cologne EDT

7 565 ,- Lekë

1 Milion Cologne i dedikohet një burri elegant, të rastësishëm, i cili e jeton jetën sikur të ishte një lojë, një lojë letrash dhe që di të rrezikojë gjithçka dhe të fitojë; është simboli i joshjes së përsosur.

Shishja në formën e një shufre është bërë transparente, duke i dhënë karakter më të lehtë kësaj arome dhe duke theksuar dizajnin e saj të pagabueshëm.

Paco Rabanne

Paco Rabanne 1 Million EDT

6 715 ,- Lekë

Aroma është e suksesshme.

Shkuarja për ar sepse dekadenca është emocionuese.

Një njeri jo aq i butë.

Elegante dhe e parezistueshme në të njëjtën masë, një përzierje dehëse që fillon të ftohet dhe kalon në një akordi lëkure.

Një alkimi arrestuese e joshjes totale. Notat kryesore janë mandarina e gjakut, grejpfruti dhe nenexhiku; notat e mesme janë kanella, notat pikante dhe trëndafili; notat bazë janë qelibar, lëkura, nota druri dhe paçuli indian.

Paco Rabanne

Paco Rabanne 1 Million Lucky EDT

8 075 ,- Lekë

Potencial i pakufizuar, argëtim i pafund; jeta është një lojë!

Paco Rabanne 1 Million Lucky është një aromë që stimulon shqisat me grejpfrut dhe kumbull jeshile.

Lajthia e ngrohtë pushton dhe një varësi e menjëhershme.

Druri intrigues i kedrit dhe patchouli nxjerrin sensualitet dhe eksitim të qëndrueshëm.

Paco Rabanne

Paco Rabanne 1 Million Parfum EDP

8 925 ,- Lekë

Si të jesh 1 milion ndër miliona?

Jini të sigurt me stilin tuaj.

Mos kini frikë të jeni të egër.

Jini mjaft të guximshëm për të qenë shumë.

Të jetë 1 milion. Lëkurë e lagur nga dielli me efekte të kripura.

Paco Rabanne

Paco Rabanne 1 Million Prive EDP

11 475 ,- Lekë

1 Million Prive nga Paco Rabanne është një parfum për meshkuj, një aromë me karakter oriental, i përshtatshëm për një mashkull të vëmendshëm, të sofistikuar, të rafinuar, por shpërthyes, gjithmonë me avantazh.

Paco Rabanne

Paco Rabanne Black XS Potion EDT

5 865 ,- Lekë

Marka Paco Rabanne prezanton dy linja të reja aromash për femra nga koleksioni Black XS.

Pas Black XS origjinal vjen Black XS Potion.

Kjo aromë intensive hapet me notat e agrumeve që çojnë në një zemër me trëndafila të kuq baccarat dhe lule rozë hellebore.

Baza përmban ekstrakte të ngrohta të drurit të sandalit të zi dhe qelibarit.

Jini të papërmbajtshëm dhe tërheqës me Black XS Potion!

Paco Rabanne

Paco Rabanne Invictus EDT

11 475 ,- Lekë

Notat kryesore janë grejpfrut dhe gjethe manushaqeje; notat e mesme janë nota deti, manushaqe, nota druri dhe palisandër; notat bazë janë ambergris dhe druri amber.

Paco Rabanne

Paco Rabanne Invictus Legend EDP

8 075 ,- Lekë

Notat kryesore janë notat e detit, kripa e detit dhe grejpfruti; notat e mesme janë gjethe dafine, barbarozë dhe erëza; notat bazë janë qelibar i kuq dhe druri guaiac.

Paco Rabanne

Paco Rabanne Lady Million eau My Gold EDT

5 865 ,- Lekë

Luksi dhe hedonizmi që përfaqëson origjinali janë zëvendësuar nga frymëzimet e humorit festiv dhe kënaqësitë disi më të thjeshta.

Kompozimi është krijuar nga Anne Flipo me nota të sipërme mango, neroli, bergamot, mandarinë dhe grejpfrut, në një zemër gjethe vjollce dhe lule portokalli.

Baza është e ngrohtë për shkak të notave të myshkut, qelibarit, drurit të sandalit dhe kedrit.

Për këtë edicion të ri, shishja në formë diamanti është e zgjatur dhe e bërë plotësisht transparente.

Kur hiqni tapën, mbishkrimi "Eau My Gold!" është zbuluar.

Paco Rabanne

Paco Rabanne Lady Million EDP

8 075 ,- Lekë

Lady Million është e freskët, me lule dhe drunore, si një nektar lulesh epshore, që zvarriten me delikatesë, por ende shumë të pranishme.

Fuqishëm joshëse, shkëlqimi i portokallit të hidhur me një prekje të mjedrës zbulon frymëmarrjen e parë.

Pason një shpërthim neroli, i butë dhe i ndritshëm.

Por më pas, arma vdekjeprurëse e luleve plot kokërr portokalli rrëshqet nga këllëfi i saj.

Ëmbëlsia e saj narkotike magjeps dhe rrëmben gjithë vëmendjen.

Më pas, duke u bashkuar me jaseminin arab të nënvizuar nga gardenia, përzierja ngrihet në diçka më trupore, por gjithnjë delikate.

Tani pulsimi obsesiv i patchoulit hyn në përleshje, duke e qetësuar mjaltin me një ëmbëlsi problematike dhe tmerrësisht joshëse.

Qelibar përhapet për t'u bërë i gjithë mbështjellës.

Paco Rabanne

Paco Rabanne Lady Million Empire EDP

8 075 ,- Lekë

Lady Million Empire nga Paco Rabanne është një aromë chipre me lule për femra.

Kjo është një aromë e re.

Lady Million Empire u lançua në vitin 2019.

Lady Million Empire u krijua nga Anne Flipo dhe Jean-Christophe Herault.

Notat kryesore janë: rrush pa fara e kuqe, portokalli dhe esenca neroli; notat e mesme janë mirabelë, magnolia, osmanthus dhe lule portokalli; notat bazë janë konjaku, paçuli dhe myshku i bardhë.