Lista e produkteve sipas markës Armani

Armani

Armani Acqua Di Gio' EDT Pour Homme

12 325 ,- Lekë

Acqua Di Gio është një aromë atraktive për meshkuj nga brendi i njohur Giorgio Armani.

Kjo fragrancë afatgjate hapet me bozhure, ananas, vodka, lule vjollcë, pjeshkë, gjethe banane dhe limon.

Në brendësi përmban zambak, jasemini, fresia, zymbyl, ylang-ylang dhe zambak lugine, kurse baza është kombinuar me rrëshirë styrax, dru kedri,

qelibar, myshk, dru sandal. 

Armani

Armani Acqua Di Gio' Profondo EDP

14 365 ,- Lekë

Kjo fragrancë afatgjate hapet me bozhure, ananas, vodka, lule vjollcë, pjeshkë, gjethe banane dhe limon.

Në brendësi përmban zambak, jasemini, fresia, zymbyl, ylang-ylang dhe zambak lugine, kurse baza është kombinuar me rrëshirë styrax, dru kedri, qelibar, myshk, dru sandal. 

Armani

Armani Code EDT

8 925 ,- Lekë

Një aromë joshëse për meshkujt.Armani Code është një përzierje seksuale me limon të freskët dhe bergamot të zbutur me lëkundjet e luleve të portokallit dhe të ngrohur me dru qetësues guaiac dhe fara tonka.

Kolonja parë orientale nga Giorgio Armani, Kodi i Armanit kombinon një koktel të citronit me erë bergamoti dhe limon me aroma të buta të pemëve të ullirit, të ngrohur me dru guaiac dhe fara tonka.

Armani

Armani Code Elixir De Parfum for Her

11 475 ,- Lekë

Armani Code Elixir arrin në një botim të ri, prestigjioz, luksoz.

Ky botim i ri i Armanit ka qenë në tregun më të gjerë që nga Nëntori, 2007.

Ky është një version më intensiv se paraardhësi i tij dhe është i disponueshëm si një ekstrakt parfumi, në një shishe romantike me një pompë të vogël.

Shishja është aq e errët sa nata dhe aq misterioze sa errësira, me një aplikim lulesh, duke i dhënë asaj një bukuri të veçantë

Armani

Armani Code Femme EDP

12 325 ,- Lekë

Kapni intimitetin dhe eksitimim e një takimi të ri të paharrueshëm me ARMANI CODE. 

Parfumi i luleve hapet me një aromë sensuale të luleve të portokallit të ndërthurura me aroma të freskëta të xhenxhefilëve që i japin mundësi një përkëdheljeje të një dru sandali me mjaltë .

Armani

Armani Diamonds Violet EDP for Her

8 075 ,- Lekë

Emporio Armani Diamonds Violet nga Giorgio Armani është një aromë lulesh dhe frutash për femra.

Shënimet kryesore janë mjedra, litchi dhe fruti i pasionit; notat e mesme janë vjollce, trëndafili bullgar dhe zambaku i luginës; notat bazë janë praline,

vanilja dhe patchouli.

Armani

Armani Eau D'Aromes Pour Homme EDT

9 775 ,- Lekë

Armani Eau d'Aromes nga Giorgio Armani është një aromë pikante druresh për burra.

Shënimet kryesore janë portokalli mandarin dhe bergamot; notat e mesme janë xhenxhefili dhe patchouli; shënimet bazë janë vetiver, sage dhe

cardamom.

Armani

Armani Mania 1.7 EDP SP

11 475 ,- Lekë

Armani Mania nga Giorgio Armani është një aromë lulesh dhe druresh për femra.

Personi prapa kësaj aromë është Dominique Ropion.

Notat kryesore janë piperi roze, Leaf Bay, portokalli, mandarin e gjelbër dhe rrush pa fara i zi; notat e mesme janë manjole, bozhure, iris dhe zambak lendine; notat bazë janë vanilja, druri i sandalit të bardhë, qelibar, myshk dhe pishe virgjina.

Armani

Armani Si EDP

10 625 ,- Lekë

Parfumi hapet me tonet e freskëta të bergamotit dhe rrushit të zi pa fara, pastaj vazhdon me jasemin, osmanthus, temjan dhe, në fund, përfundon me gjethe patchouli, qelibar, vanilje dhe benzoin. 

Armani

Armani Si Fiori EDP

11 475 ,- Lekë

Parfum unik nga marka italiane Armani i dizajnuar posaçërisht për të theksuar sharmin natyral të femrave & për t'i ndihmuar ato të ndjehen joshëse.

Ka një aromë të këndshme falë përbërësve si: neroli, mandarina, patchouli, trëndafili, vanilja dhe myshku i bardhë.

Ngjallni ndjenja të pa përjetuara më parë me parfumin ideal.

Armani

Armani Si Intense EDP

17 765 ,- Lekë

Sì Intense nga Giorgio Armani përfshin energjinë e vetëbesimit që karakterizon një grua si: dinamike, femërore dhe të lirë.

Ai përfshin feminitet të papërmbajtshëm modern, i cili është prizmi i kësaj aromë të re intensive dhe fiton ajër të rafinuar, joshës.

Bazuar në një kombinim të notave, Giorgio Shkëlqimi i notave dhe aromave për Sì Intense zhvillohet në aromën e notave hyrëse të frutave, përfshirë rrush pa fara i zi.

Notat e mesme me lule dhe bimë përzihen me trëndafilin turk, ndërsa notat e thella balsamike dhe drunore japin përshtypjen e benzoinës dhe

patchoulit.

Armani

Armani Stronger With You EDT

8 925 ,- Lekë

Notat kryesore janë kardamom, piper rozë, gjethe manushaqe dhe nenexhik; notat e mesme janë ananasi, pjepri, sherebela, kanella dhe livando; notat bazë janë vanilja, gështenja, dru qelibari, pisha dhe druri guaiac.