Kryefaqja

Montblanc

Montblanc Starwalker EDT

6 715 ,- Lekë

Notat kryesore janë bambu, bergamot dhe mandarin portokalli; notat e mesme janë dru sandali, musk i bardhë dhe kedri; notat bazë janë xhenxhefil, rrëshirë bredhi, arrëmyshk dhe qelibar.

Cacharel

Cacharel Anais Anais EDT

5 865 ,- Lekë

Aroma përqendrohet rreth notave të zambakut, e përzier me lule të tjera të bardha dhe jeshile që shprehin freskinë dhe pastërtinë.
Anais Anais L'Original EDT hapet me akordet e zymbylit jeshil dhe dorëzonjës.

Baza është drunore, qelibar dhe e ëmbël, me një prekje të vetiverit dhe myshkut.

Valentino

Valentino Pink EDP

6 715 ,- Lekë

Valentina Pink është një aromë gazmore dhe energjike që hapet me akorde frutash të luleshtrydheve dhe myshkut të manaferrës.
Zemra është e dominuar nga trëndafili ka trëndafil maji, trëndafil Centifolia, sytha trëndafili dhe bozhure.
Baza është e përbërë nga lesh kashmiri, qelibar dhe pralina.

Amouage

Amouage Ubar Pour Femme EDP

27 115 ,- Lekë

Notat e sipërme janë mandarina, portokalli, gjethe vjollce dhe litsea cubeba; notat e mesme janë jasemini, ylang-ylang, zambaku i luginës, palisandër palisandër, tuberoza, lulëzimi i portokallisë dhe freesia; notat bazë janë amberi i zi, druri i sandalit, balsami copahu, vanilja, patchouli dhe vetiveri.

Narciso Rodriguez

Narciso Rodriguez Poudre EDP

9 265 ,- Lekë

Narciso Poudre është një aromë myshku me lule druri për femra.

Ky parfum është krijuar për t'i ngjasuar sa më shumë lëkurës njerëzore, ndryshe nga versioni i qershorit 2015.

Një histori sensualiteti dhe ngacmimi që vazhdon në një kapitull të fuqishëm dhe delikat në të njëjtën kohë, të fortë dhe të ngrohtë.

Qëllimi është që ky parfum të krijojë një re magjike rreth jush që thekson më tej feminilitetin tuaj të pjekur dhe natyral.

Pluhuri i myshkut dominon në qendër të parfumit i cili hapet me një lule trëndafili bullgar dhe jasemini të bardhë.

Nuancat e drurit të vetiverit, kedri i bardhë dhe i zi që mbyllin këtë përbërje.

Agent Provocaetur

Agent Provocateur Pure Aphrodisiaque Women EDP

6 715 ,- Lekë

Aroma është një aroma me lule - frute me sfond qelibar - myshk.
Notat e sipërme të mandarinës, dardhës anjou dhe rumit shkrihen në zemrën e ëmbël me lule të orkidës së egër, tuberozës dhe jaseminit indian sambac.
Baza përfundon me akorde druri të errët, krem ​​qelibar dhe myshku i lëkurës.

SkinCeuticals

Skinceuticals Blemish+Age Toner

5 015 ,- Lekë

Ndihmon në hapjen e poreve dhe heqjen e papastërtive dhe vajit që mund të çojnë në defekte.
Formuluar me një kombinim të tre agjentëve eksfoliues: LHA, glikolik dhe acid salicilik.

Jean Paul Gaultier

Jean Paul Gaultier Le Male Intense Essence de Parfum

9 265 ,- Lekë

Le Male Essence de Parfum nga Jean Paul Gaultier është një aromë me qelibar dhe lule aromatike për meshkuj.

Notat e sipërme janë ato të bergamotit, kardamomit, piperit dhe artemisias.

Notat e mesme janë ato prej lëkure, livando, kanellë dhe dru sandali.

Notat bazë janë vanilja, kumarina, kedri, vetiveri, paçuli, qelibar, myshku dhe kostusi.

The Ordinary

EUK 134 0.1%

2 933 ,- Lekë

Një përbërës antioksidant shumë i fuqishëm vetë-rimbushës që synon radikalet e lira. Nuk duhet të përzihet me acid të fortë, nëse përfshin lloje të vitaminës C. Zbatohet pas serumeve me bazë uji dhe para vajrave dhe kremrave të rëndë, nëse i përdorni.

Dolce&Gabbana

Dolce&Gabbana Intenso EDP

5 865 ,- Lekë

Dolce & Gabbana Intenso Pour Homme është një aromë e këndshme e drurit që reflekton elegancë dhe kontrast midis pastërtisë, freskisë dhe toneve të pasura.

Ajo portretizohet si një aromë instinktesh dhe emocionesh, si dhe shpreh fuqinë e një mashkulli me një zemër të madhe.

Përbërja hapet me notat e freskëta të ujit, borzilok dhe livando, duke vazhduar me sherbelë, krunde, bar të thatë dhe duhan, si dhe përfundon me një bazë me qelibar, myshk, selvi, dru sandal dhe labdanum.