Lista e produkteve sipas markës The Ordinary

The Ordinary

100% L-Ascorbic Acid Powder

1 934 ,- Lekë

✅ Vitamina C është një antioksidant shumë efektiv që zbardh çehren dhe shfaqjen e shenjave të plakjes

✅ Kjo formulë aktivizon Acidin L-Askorbik në formë pluhuri, i cili mund të përzihet me trajtime të tjera (përveç Niacinamidit dhe EUK 134)

Nuk ka asnjë efekt të dukshëm:

✅ Përshtatja e tonit të lëkurës

✅ Zbardhon zonat e errëta, shenjat

✅ Hedhje në lëkurë

✅ Shenjat e plakjes

✅ Përdorimi: Përzieni një sasi të vogël pluhuri askorbik me trajtime të tjera në dorë dhe më pas aplikojeni në lëkurë, në mëngjes ose në mbrëmje.

✅ Shmangni zonën e syve

✅ Mund të keni ndjesi shpimi gjilpërash në lëkurë pas aplikimit

The Ordinary

100% Organic Cold-Pressed Borage Seed Oil

1 398 ,- Lekë

✅ Përmban 100% vaj të farës së Boragut

✅ Është organik dhe i shtypur në të ftohtë për të përmirësuar vetitë e bimës

✅ Zbut dhe ushqen lëkurën

✅ Mbron barrierën e lëkurës dhe e mban atë të shëndetshme

✅ Qetëson irritimin dhe thatësinë e lëkurës

The Ordinary

100% Organic Virgin Chia Seed Oil

2 567 ,- Lekë

✅ Ky formulim përmban 100% vajin e pastër të farave Chia, i cili është organik, i virgjër dhe i shtypur në të ftohtë
✅ Ky vaj i jep lëkurës një ndjesi të menjëhershme qetësuese, zbutëse, ushqyese dhe përmban një përqëndrim të lartë të acideve linoleike, oleike, stearike dhe palmitike së bashku me shumë vitmina, minerale dhe antioksidantë
✅ Mund të përdoret çdo ditë duke aplikuar disa pika në lëkurë pas vendosjes së serumeve dhe trajtimeve me bazë ujore
✅ Ky vaj ka super efekt edhe në flokë, shton butësinë, shkëlqimin dhe forcën e flokëve
Mund të përdoret çdo dite ose disa ditë në javë në flokë të lagur dhe të pastër

The Ordinary

AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution

2 401 ,- Lekë

Peeling Solution nga TO, një produkt që kombinon AHA dhe BHA duke lejuar eksfolim më të thellë për të reduktuar skuqjen, për të përmirësuar strukturën e lëkurës dhe linjat e imëta dhe rrudhat.

✅ Përmban specin Tasmanian, i cili është një përbërës që redukton irritimin dhe skuqjen, por ende nuk rekomandohet për fillestarët.

✅ Përdoreni deri në 2 herë në javë, jo më shumë se 10 minuta në lëkurë dhe shpëlajeni me ujë të vakët.

✅ Mbajeni lëkurën super të hidratuar dhe siç thamë për të gjitha acidet direkte, ato e bëjnë lëkurën të ndjeshme ndaj rrezeve të diellit, ndaj mos flisni për SPF.

The Ordinary

Alpha Arbutin 2% + HA

2 967 ,- Lekë

✅ Përbëhet nga alfa arbutina dhe acidi hialuronik

✅ Redukton njollat ​​dhe hiperpigmentimin

✅ Bashton tonin e lëkurës

✅ Zbeh njollat ​​e lëna nga aknet dhe puçrrat

✅ Përdoret dy herë në ditë në mëngjes dhe në mbrëmje

✅ Mos aplikoni krem ​​kundër diellit

The Ordinary

Amino Acids + B5

2 265 ,- Lekë

Ky serum nga The Ordinary përmban aminoacide dhe derivate të aminoacideve, duke kombinuar një përqendrim total prej 17%. Përmban gjithashtu 5% D-Panthenol, e cila është vitamina B5, e cila siguron hidratim duke riparuar barrierën e lëkurës. Përdoret dy herë në ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje para aplikimit të kremrave

The Ordinary

Argireline Solution 10%

2 401 ,- Lekë

✅ Një serum shumë i lehtë me përqendrim 10% Argireline, kompleks peptid

✅ Argireline synon shfaqjen e linjave të holla dhe rrudhave në mjekër dhe ballë?

✅ Ky formulim është me bazë uji dhe shmang vajrat, esteret dhe silikonet

✅ Përdoret dy herë në ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje duke aplikuar disa pika të serumit në pjesën e ballit dhe konturit të syve.

The Ordinary

Ascorbic Acid 8% + Alpha Arbutin 2%

3 332 ,- Lekë

✅ Kjo formulë kombinon dy nga përbërësit më të fuqishëm zbardhues në kujdesin e lëkurës: vitaminën C të pastër dhe alfa arbutinën.

✅ Vitamina C është një antioksidant shumë efektiv që zbardh tonin e lëkurës, puçrrat ose shenjat e diellit dhe redukton shenjat e plakjes.

✅ Alpha Arbutin është një përbërës që zvogëlon zonat e errëta dhe uniformon tonin e lëkurës

✅ Ky serum është pa vaj, megjithëse mund të ndihet paksa i yndyrshëm pas aplikimit

✅ Përdoret në rutinën e mëngjesit dhe/ose darkës, pa neglizhuar kremin kundër diellit

The Ordinary

Ascorbyl Glucoside Solution 12%

4 301 ,- Lekë

✅ Një nga serumi dhe vitamina C në TO

✅ Është një antioksidant efektiv që ndriçon ngjyrën e fytyrës, zbut dhe zvogëlon shenjat e plakjes

✅ Glukozidi askorbil është një derivat i tretshëm në ujë i vitaminës C

Duke qenë se është një formulim më i pajtueshëm me ujin, kjo i jep një strukturë më të rehatshme në lëkurë.

✅ Mund të përdoret dy herë në ditë, mëngjes dhe mbrëmje

The Ordinary

Azelaic Acid Suspension 10%

2 401 ,- Lekë

Acidi azelaik është një nga acidet direkte dhe formulimi i The Ordinary vjen me një përqendrim 10%.

✅ Ndihmon lëkurën të rikuperohet më shpejt dhe në këtë mënyrë redukton formimin e puçrrave dhe pikave të zeza

✅ Ndihmon në eliminimin e baktereve që shkaktojnë aknet dhe rosacea

✅ Ndihmon në zbehjen e njollave të lëna nga puçrrat

Rekomandohet ta përdorni në mëngjes dhe/ose në darkë si trajtim pikash, domethënë në zonat ku keni probleme sepse ka tendencë të thajë shumë lëkurën.

Shoqërojeni me më shumë hidratim dhe shumë krem ​​kundër diellit sepse një acid i drejtpërdrejtë e bën lëkurën shumë të ndjeshme ndaj rrezeve.

The Ordinary

EUK 134 0.1%

2 933 ,- Lekë

Një përbërës antioksidant shumë i fuqishëm vetë-rimbushës që synon radikalet e lira. Nuk duhet të përzihet me acid të fortë, nëse përfshin lloje të vitaminës C. Zbatohet pas serumeve me bazë uji dhe para vajrave dhe kremrave të rëndë, nëse i përdorni.

The Ordinary

Glycolic Acid 7% Toning Solution

2 899 ,- Lekë

✅ Acidi glikolik është një AHA Alfa Hydroxy Acid) një përbërës për eksfolimin e lëkurës

✅Eksfolon lëkurën duke hequr qelizat e vdekura

✅ Rregullon strukturën e lëkurës dhe i jep asaj shkëlqim

✅Formulimi i Ordinary vjen në formë tonik dhe përmban 7% të këtij përbërësi, duke e kombinuar me aminoacide, aloe vera dhe piper tasmanian, i cili është një përbërës shumë i mirë për të qetësuar irritimet.

✅ Nuk rekomandohet përdorimi i këtij tonik nëse keni lëkurë të ndjeshme, nëse keni bërë piling ose nëse keni plazh në lëkurë.

✅ Përdoret në rutinën e darkës pas larjes së lëkurës 3-4 herë në javë derisa lëkura të mësohet me të, pastaj mund ta përdorni çdo ditë.