Lista e produkteve sipas markës Lancome

Lancome

Lancome La Nuit Tresor Musc Diamant EDP

9 265 ,- Lekë

Një kapitull i ri i dashurisë zgjon një kapitull i ri i La Nuit Tresor zgjohet.

Lancôme bashkon tre yje të parfumerisë franceze për të kompozuar La Nuit Trésor Musc Diamant: një EDP për gratë e përbërë nga lëndë të para të rralla; një dozë myshku dhe e përqafuar nga freesia dhe vanilja.

Shijoni aromat dhe romancën e ëmbël me La Nuit Tresor. Një shishe e re i bashkohet familjes La Nuit Trésor, diamanti i bardhë: një reflektor i dritës vezulluese.

Lancome

Lancome La Vie Est Belle L'Edp

6 715 ,- Lekë

Koncepti i kësaj parfumi përqendrohet në idenë e bukurisë natyrore dhe të thjeshtë, lirinë nga konvencionet dhe zgjedhjen e vizionit të lumturisë.

Aroma është një lloj pikëpamjeje për jetën, e frymëzuar nga gëzimi dhe kënaqësia në gjërat e vogla.

Një aromë gourmand me lule frutash për femra

Irisi është përbërësi kryesor i parfumit, i rrethuar nga lule portokalli dhe jasemini në zemër.

Hapja e përbërjes ofron shije frutash të rrushit të zi dhe dardhës, ndërsa baza është e ngrohtë, e shijshme dhe pluhur për shkak të akordit të bajameve të fasules tonka, pralinës, patchoulit dhe vaniljes.

Lancome

Lancome Nuit Tresor For Her EDP

12 665 ,- Lekë

Përbërja shpallet si një afrodiziak gustator dhe një ilaç dashurie i krijuar nga parfumerët Christophe Raynaud dhe Amandine Marie.
Ai supozohet se përshkruan anën e errët të trëndafilit dhe përzien notat e trëndafilit të zi me absolutin e orkidës së vaniljes Tahitiane.
Ka edhe akorde të temjanit natyral, papirusit, patchouli dhe litchi praline të shtuara në përzierje.