Lista e produkteve sipas markës Guerlain

Guerlain

Guerlain Champs-Elysées EDT

10 115 ,- Lekë

Notat kryesore janë pjepri, pjeshkë, bajame, manushaqe, rrush pa fara e zezë dhe anise; notat e mesme janë mimoza, lilac, zambaku i luginës, bozhure, trëndafili, lulja e bajames dhe hibiscus; notat bazë janë vanilje, pemë bajame, dru sandali, benzoinë dhe kedri.

Guerlain

Guerlain Cologne DU 68 EDT

11 475 ,- Lekë

Një aromë që është projektuar për t'u shijuar me aplikime liberale, Cologne du 68 është një përzierje aromatike agrumesh, e cila është gjallëruese. Një parfum pa gjini, Cologne du 68 përmban një hapje të mprehtë agrumesh një shpërthim i shijshëm i bergamotit, mandarinës, portokallit petitgrain dhe luleve të portokallit.  Mprehtësia zbutet nga lulet zgjuese duke përfshirë jaseminin, freezinë, frangipane, iris, ylang dhe trëndafil. Është përzier në mënyrë të përpiktë për t'u martuar me aspektet më të mprehta me lulet, në mënyrë që të mbetet me vendosmëri uniseks. Akordet aromatike jeshile me vaj rozmarine dhe sherebelë arrijnë të rrumbullakosin përbërjen, duke e pajisur atë me një atmosferë paksa tokësore, viridecente.

Guerlain

Guerlain Guerlain Mon Guerlain EDP

11 475 ,- Lekë

Notat kryesore janë livando dhe bergamot; notat e mesme janë iris, jasmine sambac dhe trëndafili; notat bazë janë vanilja tahitiane, kumarina, druri i sandalit australian, jamballi, benzoina dhe patchouli.

Guerlain

Guerlain Idylle Eau Sublime EDT

12 665 ,- Lekë

Edicioni i ri, ashtu si origjinali, është krijuar nga Thierry Wasser, parfumeri i shtëpisë së Guerlain. Ai u frymëzua nga trëndafili bullgar dhe krijoi një kompozim krejtësisht të ri, tipik për Guerlain. Prandaj, uji i tualetit është më me lule. Trëndafili bullgar në qendër të parfumit është i rrethuar nga zambaku i luginës, jargavani i bardhë, bozhure dhe jasemini. Notat jeshile dhe myzeqare mund të ndihen në të gjithë aromën dhe ato i japin një ndjenjë lehtësie përbërjes së saj.
Një akordi chypre shoqërohet me ylang-ylang aromatik.

Guerlain

Guerlain Insolence EDT

11 475 ,- Lekë

Një filtër sensual, kjo aromë me lule frutash ju çon drejt e në zemër të aromës. Notat e manave përzihen me një akord femëror pluhur të vjollcës, luleve të portokallit dhe irisit.

Guerlain

Guerlain Instant For Her EDP

12 325 ,- Lekë

L'Instant de Guerlain EDP ilustron një nga ato momente unike ku gjithçka mund të ndryshojë. Një moment emocionesh intensive mes një burri dhe një gruaje. Jasemini Sambac, ylang-ylang dhe lulet diellore ndezin një notë me aromë qelibar në vijim. Një parfum i vërtetë lëkurë dhe i lehtë. Shishja e saj është prerë nga një bllok xhami luksoz dhe transparent. E kurorëzuar me një tapë të sheshtë, e skalitur si një kabokon dhe e gdhendur me logon Guerlain, format e saj luajnë me kontrastin midis drejtkëndëshit dhe kthesave.

Guerlain

Guerlain L'Homme Ideal Cologne EDT

6 715 ,- Lekë

Përbërja L'Homme Ideal Cologne kombinon energjinë e agrumeve me sharmin e bajames së freskët dhe mashkullorinë e vetiverit dhe myshkut.
Aroma është një agrume - drunore. Ajo hapet me portokall, bergamot, piper rozë dhe grejpfrut. Bajamet e freskëta përzihen me neroli në zemër, ndërsa bazamenti kombinon myshkun e bardhë të lehtë dhe vetiverin e fortë.

Guerlain

Guerlain La Petit Robe Noire For Her EDT

12 325 ,- Lekë

Notat kryesore janë trëndafili, jasemini dhe notat jeshile; notat e mesme janë vishnje, mollë, lule portokalli dhe rrush pa fara e zezë; notat bazë janë musk i bardhë, patchouli dhe amber i bardhë.

Guerlain

Guerlain La Petite Robe Noir Couture EDP

11 815 ,- Lekë

Kjo aromë e re është konceptuar si magjepsëse, më chipre dhe e përshtatshme për tapetin e kuq. Përbërja është me lule - frute, e gjallë, me flluska dhe disi ekscentrike, duke ruajtur një pjesë të karakterit të veçantë gustator. Notat kryesore përfshijnë bergamot me gaz dhe mjedër, që është përbërësi kryesor frutash i këtij versioni të ri. Zemra paraqet trëndafilin e shtrirë në bazën e saj chypre të paçulit, vetiverit, fasules tonka dhe myshkut.

Guerlain

GUERLAIN L´HOMME IDEAL COLOGNE

10 115 ,- Lekë

Aroma perfekte, L'homme Ideal Cologne Cologne ka në themel notat tradicionale të kedrit pikant, si dhe vetiverit prej dheu dhe lëkurës. Notat më të buta dhe më të ëmbla në thelbin e kësaj kolonje përfshijnë aroma më të shijshme të kokrrës tonka dhe bajames.

Guerlain

Guerlain Mon For Her EDP

12 325 ,- Lekë

Notat kryesore janë livando dhe bergamot; notat e mesme janë iris, jasmine sambac dhe trëndafili; notat bazë janë vanilja tahitiane, kumarina, druri i sandalit australian, jamballi, benzoina dhe patchouli.