Guerlain Idylle Eau Sublime EDT Guerlain - rosso.shop
Guerlain

Guerlain Idylle Eau Sublime EDT

12 665 ,- Lekë
me TVSH
Masa
Sasi

Edicioni i ri, ashtu si origjinali, është krijuar nga Thierry Wasser, parfumeri i shtëpisë së Guerlain. Ai u frymëzua nga trëndafili bullgar dhe krijoi një kompozim krejtësisht të ri, tipik për Guerlain. Prandaj, uji i tualetit është më me lule. Trëndafili bullgar në qendër të parfumit është i rrethuar nga zambaku i luginës, jargavani i bardhë, bozhure dhe jasemini. Notat jeshile dhe myzeqare mund të ndihen në të gjithë aromën dhe ato i japin një ndjenjë lehtësie përbërjes së saj.
Një akordi chypre shoqërohet me ylang-ylang aromatik.

Idylle EDT nga Guerlain është një aromë me lule për femra. Idylle EDT u lançua në vitin 2010. Hunda e kësaj arome është Thierry Wasser.

Detajet e produktit

3346470114067
100 Artikuj

Referencat specifike

ean13
3346470114067