Lista e produkteve sipas markës Versace

Versace

Versace Blonde EDT

4 675 ,- Lekë

Blonde by Versace është një aromë me lule për femra.

Personi prapa kësaj arome është Nathalie Feisthauer.

Shënimet kryesore janë gardenia, vjollce, pitosporum, neroli dhe bergamot; notat e mesme janë tuberose, narciz, ylang-ylang dhe karafil; notat bazë janë civet, benzoin dhe myshk.

Versace

Versace Blue Jeans Pour Homme EDT

4 165 ,- Lekë

Versace Blue Jeans Pour Homme EDT për meshkuj, i pasuruar me ekstrakt agrumesh, bergamot, dëllinjë, trëndafil, lule geranium, livandë, lule jaseminë, lule manushaqe, arrëmyshk, dru kedri, dru sandali, vetiver, rrëshirë druri, vanilje dhe myshk.

Ka një aromë lulesh, frutash dhe erëzash ekzotike.

Versace

Versace Bright Crystal EDT

7 565 ,- Lekë

Versace sjell aromën me formulën unike vetëm për femra, të quajtur Bright Crystal.

Aroma është plot me tone freskuese kombinuar me lule.

Në fillim ju freskon lëngu i shegës që rrjedh nëpër kube akulli.

Pastaj vjen kombinimi i përbërë nga magnolia, bozhure dhe lule lotus, ndërthurur me qartësi dhe ndjeshmëri të butë.

Në përfundim ndjehet qelibari, myshku dhe dru bagremi.

Versace

Versace Crystal Noir

7 565 ,- Lekë

EDT Crystal Noir nga Versace është aromë frutash orientale, për femra, me përbërës të përzgjedhur me kujdes.

Menjëherë pas spërkatjes do mund të ndjeni aromën e piperit, xhenxhefillit dhe kardamomit, ndërsa pas disa minutash edhe kombinimin e aromës së lules së portokallit, qelibarit, myshkut dhe drurit sandal.

Përveq që është aromë joshëse dhe e parezistueshme, ajo është poashtu shumë e qëndrueshme dhe nuk zbehet shpejt.

Versace

Versace Dylan Blue Pour Femme EDP

11 815 ,- Lekë

Parfumi efikas dedikuar femrave nga Versace Dylan Blue është bazuar në aromë të luleve dhe frutave dhe është shumë i këndshëm.

Ky parfum saktësisht është përpunuar prej rrushit të zi, mollës, tërfilit, gjethes shiso, trëndafilit, jasminës, pjeshkës, petaleve, drurit të bardhë, myshkut dhe patchoulit.

Të gjithë këta përbërës në bashkëpunim mundësojnë që parfumi të posedojë aromë të pa rezistueshme e cila zgjat për një kohë të gjatë.

Versace

Versace Eros Flame EDP

7 565 ,- Lekë

Eros Flame është një aromë e drurëve & pikante për meshkuj.

Aroma e tij përbëhet nga limoni, mandarina, agrumet kuinto, rozmarina, trëndafili, kedri, patchouli, farat tonka, vanilja e ëmbël, druri i sandalit, myshku i lisit dhe ''geraniums''.

Aromë e qëlluar për meshkuj pasionant dhe të fuqishëm nga marka Versace.

Versace

Versace Eros Men EDT

7 565 ,- Lekë

Dashuri, pasion, bukuri dhe dëshirë janë çelësi elementar i aromës Eros për meshkuj, nga marka e njohur Versace.

Aroma Eros është aromë shumë intense dhe pasionante për meshkuj modern.

Shishja do ju terheqe menjëherë syrin me dizajnin e veçantë.

Versace

Versace Eros Pour Femme EDP

11 815 ,- Lekë

Eros Pour Femme nga Versace është një aromë lulesh me myshk druri për femra. Eros Pour Femme u lançua në vitin 2014. Eros Pour Femme u krijua nga Alberto Morillas, Olivier Cresp dhe Nathalie Lorson. Notat kryesore janë limoni sicilian, shegë dhe bergamot kalabrezi; notat e mesme janë Lulja e Limonit, Jasemini Sambac, Jasemini dhe Bozhure; Notat bazë janë Musk, Ambroxan, Nota Woodsy dhe Druri i Sandalit.

Versace

Versace Exciting Essence EDT

2 975 ,- Lekë

Versace Essence Exciting by Versace është një aromë me lule për femra.

Shënimet kryesore janë notat jeshile dhe grejpfruti; notat e mesme janë freesia, lily, jasemine dhe pjeshke; notat bazë janë myshk dhe pishe.

Versace

Versace Pour Femme EDP

6 715 ,- Lekë

Versace Pour Femme nga Versace është një aromë me lule për femra.

Notat kryesore janë lilac, guava, wisteria, rrush pa fara i zi dhe vesë; notat e mesme janë jasemina, lotusi, orkideja dhe rododendroni; notat bazë janë

myshk, kashmir druri, bourbon, vetiver dhe pishe.

Versace

Versace Pour Homme EDT

9 265 ,- Lekë

Versace Pour Homme është aromë magjepsëse e projektuar për meshkuj.

Aroma hapet me tone bergamot, nerol, limon, petale dhe lule të portokallit të hidhur.

Brendësia përmban barbarize dhe zymbyl të kaltër, ndërsa n përfundim ndjehen tonet me dru agar, kedri, qelibar, fara tonka dhe myshk.

Versace

Versace Pour Homme Oud Noir EDP

11 815 ,- Lekë

Versace Pour Homme Oud Noir nga Versace është një aromë qelibari dhe drurësh për burra.

Shënimet kryesore janë piper i zi, portokall i hidhur dhe neroli; notat e mesme janë shafran, kardamom dhe olibanum; notat bazë janë agarwood (Oud), patchouli dhe leatherwood.