Lista e produkteve sipas markës Prada

Prada

Prada Amber Pour Homme EDT

10 965 ,- Lekë

Amber Pour Homme është një përzierje sensuale e aromave të këndshme orientale dhe "fouger".

Aroma sharmante pasurohet nga notat e freskëta të mandarinës, nerolit, bergamotit, kardamomit, luleve të portokallit, myshkut, vetiverit, barbarozës, mirrës, labdanumit, lëkurës, drurit sandali, farave tonka, patchoulit, vaniljes dhe shafranit.

Jepni trupit tuaj një aromë të paharrueshme falë eau de toilette unik nga marka e famshme italiane Prada!

Prada

Prada Candy EDP

11 475 ,- Lekë

Parfum për femra nga marka e njohur Prada, e emëruar Candy.

Ka një aromë shumë të ëmbël dhe një kompozicion shumë të pastër ku kombinohet me aroma si e myshkut të përzier me vanilje. 

Prada

Prada Candy Florale EDT

10 965 ,- Lekë

Prada gjithmonë prodhon produkte kualitative, pasi kënaqësia e klientit është moto e saj.

E tillë është edhe aroma për femra Candy Florale, e cila bën femra të ndjehen sensuale dhe plot jetë.

Kjo aromë është përpunuar nga limoncello, bozhure, benzoina, misku, karamelja dha mjalti, ndaj edhe është aromë jashtëzakonisht e këndshme e cila zgjat për një kohë të gjatë.

Prada

Prada Candy Gloss EDT

8 925 ,- Lekë

Prada Candy Gloss nga Prada është një aromë me lule Fruti Gourmand për femra. Prada Candy Gloss u lançua në vitin 2017. Hunda pas kësaj arome është Daniela (Roche) Andrier. Notat kryesore janë vishnja dhe kasi; notat e mesme janë pjeshkë, trëndafil dhe lule portokalli; notat bazë janë vanilje, bajame, benzoinë, heliotrop dhe myshk.

Prada

Prada Candy Kiss EDP

8 925 ,- Lekë

Në vitin 2016 marka e njohur Prada krijoi parfumin për femra të quajtur Candy Kiss.

Ka një përbërje shumë interesante ku përfshihet vanilja, myshku dhe portokalli.

Është një aromë perfekte për femra që dëshirojnë që parfumi i tyre të qëndrojë gjatë.

Prada

Prada Candy Kiss Gift Set 80 ml EDP + 30 ml EDP

13 175 ,- Lekë

Në vitin 2016 marka e njohur Prada krijoi parfumin për femra të quajtur Candy Kiss.

Ka një përbërje shumë interesante ku përfshihet vanilja, myshku dhe portokalli.

Është një aromë perfekte për femra që dëshirojnë që parfumi i tyre të qëndrojë gjatë.

Prada

Prada L'Homme EDT 100 ml + EDT Travel 8 ml

13 515 ,- Lekë

L'Homme Prada është një aromë moderne që kombinon përbërësit klasikë të Prada - qelibar dhe iris.

Ka edhe nota neroli, barbarozë dhe patchouli.

Karakteri i aromës përshkruhet si i ajrosur, i rezervuar dhe sfidues.

Notat e sipërme janë neroli, piper i zi, kardamon dhe farat e karotës; notat e mesme janë iris, manushaqe, barbarozë dhe mate; notat bazë janë amber,

kedri, pakuli dhe druri sandal.

Prada

Prada L'Homme Intense EDP

11 815 ,- Lekë

Prada L'Homme Intense by Prada është një aromë qelibari dhe drurësh për burra.

Shënimi kryesor është irisi; notat e mesme janë qelibar dhe patchouli; notat bazë janë fara tonka, lëkurë dhe drur sandal.

Prada

Prada L'Homme L'Eau EDT

11 475 ,- Lekë

Marka e njohur Prada sjell aromën e pasur nga notat chypre & të drurëve.

Ky EDT unik pasurohet nga notat e këndshme të: nerolit, piperit, vjollcës, barbarozës, qelibarit, irisit, patchoulit dhe drurit kedri. 

Prada

Prada La Femme Gift Set 100 ml EDP + 8 ml EDP

13 175 ,- Lekë

La Femme L´Eau nga marka e njohur Prada është aromë e orientuar drejt luleve, për femra elegante.

Hapet me aromën e mandarinës dhe luleve tropikale, pastaj aroma mbyllet me tonet drunore.

Prada

Prada La Femme Intense EDP

9 265 ,- Lekë

La Femme Intense nga Prada është një aromë orientale-lulesh për femra.

Në fillim përmban lule ekzotike ylang-ylang dhe frangipani, pastaj përhapet me tuberozë, lule portokalli dhe jaseminë, si dhe përfundon me patchouli, vanilje, vetiver dhe iris.