Lista e produkteve sipas markës Acqua Di Parma

Acqua Di Parma

Acqua Di Parma Iris Nobile Refill EDP

10 965 ,- Lekë

Iris Nobile hapet me nota të freskëta agrume të ndritshme të portokallit, mandarinës dhe bergamotit, të ndjekura nga anise.
Bukuria e lules së irisit theksohet nga i gjithë kori floral i luleve të portokallit, ylang-ylang, tuberoza, mimoza dhe nuanca drusore e kedrit në zemër, ndër të cilat lulja e portokallisë është shoqëruesi më këmbëngulës.
Buqeta me lule vetëm shoqëron dhe nuk e mbulon aspak irisin e bukur solo – delikate-retro-romantike, me një gjurmë pluhuri të ajrosur.

Acqua Di Parma

Acqua Di Parma Magnolia Nobile EDP

11 815 ,- Lekë

Notat kryesore janë citron, limoni dhe bergamot; notat e mesme janë magnolia, jasemini,tuberoza dhe trëndafili; notat bazë janë vetiver, druri i sandalit, patchouli dhe vanilja.