Lista e produkteve sipas markës Valentino

Valentino

Valentino Acqua Uomo EDT

8 075 ,- Lekë

Pjesa e sipërme përfshin aroma freskuese të mandarinës dhe domateve jeshile.
Sherebela dhe patchouli formojnë zemrën e parfumit.
Baza përfundon me lëkurë dhe iris.

Valentino

Valentino Blush EDP

6 715 ,- Lekë

Shtëpia e Valentino lançon Valentina Blush në maj 2017, aromën e re nga koleksioni Valentina.
Përbërja fillon me nota "të buta por të mprehta" të qershisë Morello dhe piperit rozë.
Lulja e portokallit shfaqet në zemër, e vendosur mbi bazën e ëmbël të pralinës.

Valentino

Valentino Born in Roma Uomo EDT

12 325 ,- Lekë

Valentino Uomo Born in Roma nga Valentino është një aromë djegëse druri për meshkuj. Valentino Uomo Born in Roma u lançua në vitin 2019. Valentino Uomo Born in Roma u krijua nga Antoine Maisondieu dhe Guillaume Flavigny. Notat kryesore janë nota minerale, gjethe vjollce dhe kripë; notat e mesme janë xhenxhefil dhe sherebelë; notat bazë janë nota druri dhe vetiver.

Valentino

Valentino Born in Roma Yellow Dream Uomo EDT

12 325 ,- Lekë

Valentino Uomo Born In Roma Yellow Dream nga Valentino është një aromë pikante Amber për meshkuj. Kjo është një aromë e re. Valentino Uomo Born In Roma Yellow Dream u lançua në vitin 2021. Notat kryesore janë ananasi dhe mandarina portokalli; notat e mesme janë xhenxhefil, kek me xhenxhefil dhe erëza; notat bazë janë Vanilje Absolute dhe Cedar Essence.

Valentino

Valentino Donna Acqua EDT

12 325 ,- Lekë

Notat e hidhura dhe të ëmbla të dardhës dhe bajames formojnë një hyrje në zemrën e luleve që përbëhet nga jasemini dhe frangipani këtë herë.
Baza e kompozimeve përfshin murriz dhe dru sandali.

Valentino

Valentino Donna Rosa Verde EDT

12 325 ,- Lekë

Valentino Donna Rosa Verde i përket koleksionit Valentino Donna.
Aroma përfshin bergamot të freskët dhe me gaz, akorde pikante të çajit të xhenxhefilit dhe matesë dhe një trëndafili të freskët jeshil dhe lulëzimin e magnolisë.
E freskët, pikante, jeshile dhe freskuese; perfekte për ditët e pranverës.

Valentino

Valentino Noir Absoly Musc Essence EDP

11 815 ,- Lekë

Valentino Noir Absolu Essences është një vizion i pasur oriental në shishe qelqi të mbushura me zezak.
I përbërë nga trëndafili absolut, lule portokalli dhe heliotrop pluhur në një vello të bardhë aldehidesh, është i përfunduar me ngrohtësinë e kokrrës tonka.

Valentino

Valentino Oud Absolu EDP

12 665 ,- Lekë

Notat kryesore janë kardamom dhe lule portokalli; notat e mesme janë agarwood (Oud), lëkurë dhe trëndafil bullgar; notat bazë janë shafrani, vanilja dhe notat e drurit.


Valentino

Valentino Pink EDP

6 715 ,- Lekë

Valentina Pink është një aromë gazmore dhe energjike që hapet me akorde frutash të luleshtrydheve dhe myshkut të manaferrës.
Zemra është e dominuar nga trëndafili ka trëndafil maji, trëndafil Centifolia, sytha trëndafili dhe bozhure.
Baza është e përbërë nga lesh kashmiri, qelibar dhe pralina.

Valentino

Valentino Uomo EDT

7 565 ,- Lekë

Parfumeri Olivier Polge ka firmosur krijimin e ri për Valentino dhe e ka krijuar atë me një koncept tradicional piramidal (majë, zemër, bazë), ku notat e drurit në bazë janë veçanërisht të theksuara në këtë edicion.
Përbërja hapet me bergamot dhe mirtë, e pasuar në zemër nga kafeja e pjekur e kombinuar me kremin gianduja, mbi një bazë të pasur të krijuar nga kedri dhe lëkura e çmuar.